Опікуна над майном неповнолітнього засуджено за використання цього майна з корисливою метою
Прокуратурою м. Чернігова доведено в суді вину опікуна над майном та житлом неповнолітнього, дії якого зашкодили власнику майна.
Протягом кількох років опікун самовільно, без дозволу органів опіки та піклування, здавала в оренду житло неповнолітнього сироти, який у той час перебував в інтернаті. Більше того, належного контролю за квартирантами не було, і вони довели помешкання до стану, непридатного для проживання. Також опікун, хоч і отримувала орендну плату, допустила утворення кількатисячного боргу за надані проживаючим у цьому будинку особам комунальні послуги.
Погодившись з думкою прокурора, суд визнав недобросовісного опікуна винною у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 167 Кримінального кодексу України (зловживання опікунськими правами). Суд врахував каяття жінки та добровільне відшкодування нею частини завданих збитків, а саме погашення комунальних боргів. Їй призначено покарання у 1 рік 6 місяців позбавлення волі з річним іспитовим строком.
Разом з тим, суд у повному обсязі задовольнив цивільний позов прокурора в інтересах неповнолітнього потерпілого на суму понад шість тисяч гривень. Тобто прибуток, отриманий від неправомірної здачі в оренду підопічного майна, засуджена має віддати юнакові.
Прес-служба прокуратури м. Чернігова
Останні новини Чернігівщини
Довічне позбавлення волі: у Чернігові суд виніс вирок обвинуваченому у вбивстві двох інструкторів у навчальному центрі 11:06
Чернігівський районний суд визнав винним курсанта у вчиненні умисного вбивства двох інструкторів-військовослужбовців та пораненні ще одного, призначивши йому покарання у вигляді довічного позбавлення волі.
У День Сил безпілотних систем Президент відзначив досвід України у застосуванні технологій та закликав пам'ятати, якою ціною він здобувається 10:29
У День Сил безпілотних систем ЗСУ Президент України вручив орден «Золота Зірка» рідним загиблого Героя України, молодшого лейтенанта Андрія Михна – уродженця Чернігівщини, який служив у складі 414-ї окремої бригади ударних безпілотних авіаційних систем «Птахи Мадяра».
Школярки з Бахмача стали чемпіонками України у Всеукраїнських шкільних лігах «Пліч-о-пліч» 10:14
Команда дівчат із Бахмацького закладу загальної середньої освіти №5 виборола титул чемпіонок України з масового футболу серед учениць 5–9 класів у фінальному етапі Всеукраїнських шкільних ліг «Пліч-о-пліч», який відбувся у Києві.
Поліцейські Новгород-Сіверщини затримали підозрюваного у незаконному збуті вибухівки 09:52
Поліція задокументувала факти збуту вибухової речовини (пластиду) 27-річним мешканцем Новгород-Сіверщини.
Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за добу 09:36
Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме 3 пожежі.