Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 19 жовтня, 08:22:51

"Боротьба із корупцією вимагає від правоохоронців Чернігівщини системного підходу, активної взаємодії та координації діяльності", — Максим Говоруха

26.11.2013   15:29

Під головуванням прокурора Чернігівської області Максима Говорухи відбулась координаційна нарада за участю керівників правоохоронних органів регіону, на якій обговорено стан ефективності взаємодії правоохоронців у сфері протидії корупції.

У своєму виступі прокурор області Максим Говоруха наголосив, що керівництво держави одним із головних завдань діяльності правоохоронних органів ставлять саме боротьбу з проявами корупції

Також прокурором області зазначено, що вжитими організаційно-практичними заходами щодо покращання стану прокурорського нагляду на цьому напрямі досягнуто певних позитивних результатів.

Про помітну активізацію зусиль прокуратури області та ефективність її координуючої ролі свідчать не тільки статистичні показники, а і характер виявлених корупційних проявів. Зокрема, протягом поточного року слідчими закінчено розслідування і направлено до суду обвинувальні акти у 33 провадженнях стосовно такої ж кількості осіб, які вчинили корупційні злочини, що у півтора рази більше, ніж торік (21 кримінальна справа). Переважна більшість направлених до суду обвинувальних актів (29) – про одержання неправомірної вигоди (хабара). 

Поточного року завдяки налагодженій взаємодії слідчих та оперативних підрозділів, прокуратури і суду напрацьовано практику проведення негласних слідчих (розшукових) дій, при цьому близько половини отриманих матеріалів використано як докази у кримінальному судочинстві.
Кінцевим результатом зусиль оперативних підрозділів, слідчих та процесуальних керівників є направлені до суду і розглянуті обвинувальні акти. Уже цього року судами постановлено обвинувальні вироки стосовно 25 осіб, які вчинили корупційні злочини.

Активізовано роботу правоохоронних органів з виявлення адміністративних корупційних правопорушень. Так, упродовж 10 місяців поточного року складено на 9 (тобто на чверть) протоколів більше, ніж за аналогічний період 2012 року.  Із складених поточного року протоколів судами розглянуто 43, 30 – з накладенням штрафу.

Водночас прокурор області звернув увагу учасників наради на послаблення оперативно-розшукової діяльності щодо виявлення корупційних правопорушень. Залишається незадовільним стан викриття корупціонерів серед посадовців вищих рангів. Поточного року до кримінальної відповідальності притягнуто тільки 1 державного службовця 3 категорії та жодної посадової особи місцевого самоврядування цієї категорії.

Окремими правоохоронними органами у боротьбі з корупцією допущено безсистемність та епізодичність. А деякими спеціально уповноваженими органами взагалі з початку року корупційні правопорушення майже не виявлялись.

З  урахуванням  наданих  пропозицій  учасниками  координаційної  наради розроблено комплекс  заходів,  спрямованих  на координацію правоохоронців у сфері запобігання та протидії корупції.

Останні новини Чернігівщини

Чернігів очікує на договори з НАК Нафтогаз

Чернігів очікує на договори з НАК Нафтогаз 19:11

У проблемному питанні щодо закупівлі газу для бюджетних закладів, які мають газові котельні і тому тепер мають придбати його самостійно, відбулися деякі процедурні зрушення. Про них повідомив заступник чернігівського міського голови Віктор Геращенко сьогодні, 18 жовтня, на зустрічі керівництва міста з делегацією батьків вихованців дитсадка №66.

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 126 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 126 нових випадків COVID-19 19:03

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 18 жовтня в області зафіксовано 126 нових випадків COVID-19.

Прокуратура повернула державі землі історико-культурного значення 16:06

Рішенням Козелецького районного суду Чернігівської області задоволено позов обласної прокуратури в інтересах Чернігівської обласної державної адміністрації до приватних осіб та ГУ Держгеокадастру в Чернігівській області про визнання недійсними наказів, свідоцтва про право власності та договору купівлі-продажу.

  Чернігівська область: рятувальники проводять профілактичні заходи серед громадян приватного житлового сектору

Чернігівська область: рятувальники проводять профілактичні заходи серед громадян приватного житлового сектору 16:04

Проведення рятувальниками Чернігівщини профілактичних відпрацювань житлового сектору є одним із методів боротьби з пожежами.

20,8% жителів Чернігівщини повністю вакциновані проти COVID-19

20,8% жителів Чернігівщини повністю вакциновані проти COVID-19 15:53

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 18 жовтня в області щеплено 377 016 осіб (46,3% від загальної кількості населення).