Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 25 жовтня, 08:18:21

Хоспісна допомога у Чернігові

22.11.2013   12:42Агенцiя

21 листопада відбувся семінар на тему: «Хоспісна допомога: близька людина потребує допомоги».

Захід пройшов за підтримки  благодійного фонду «Європа»  та за сприяння міжнародного фонду «Відродження» в рамках проекту  «Ми маємо голос і він повинен бути почутим». Семінари мають на меті привернути увагу широких верст громадськості до проблеми хоспісу.
Семінар проводили спеціаліст хоспісної служби міської лікарні № 4 Чернігівської міської ради Токарєва Валентина Анатоліївна та директор благодійної організації «Логос» Надія Лозбень.

Хоспіс - це гостинний дім, де надають допомогу, покращують якість життя. Нажаль, коли люди зустрічаються зі складними ситуаціями в своєму житті, або в житті близької людина, то страх паралізує наші дії і ми залишаємось безпорадними.

- Головною метою в нашому будинку хоспіс є створення простору спілкування вербального, за допомогою слова, та внутрішнього, що базується на емоціях. Для кращого розуміння хворого також використовуємо не вербальне спілкування – це наші жести та міміка. Коли люди потрапляють у лікарню – це вже свого роду стрес, головне проявити щирість, відвертість, турботу, довіру – найголовніші фактори лікування, - поділилась досвідом Валентина Токарєва.

У ході лікування хворому потрібно сформувати життєві цінності, розтлумачити про те, що вони зможуть робити після курсу лікування, адекватно підійти до позиції пристосування до нового статусу в житті.

Також існує проблема помираючих. Коли людина свідомо готується відійти в інший світ, вона переосмислює весь свій життєвий шлях, в цьому допомагають досвідчені психологи. Частіше психологічну допомогу потрібно надавати рідним, адже у них виникає відчуття безпорадності, страху, за те що вони невзмозі самостійно піклуватись про рідну людину, а звертаються до госпіталізації в хоспіс. Коли в сім'ї кого-небудь спіткала хвороба, у рідних змінюються обов’язки, саме в такі хвилини починаєш цінувати роботу яку виконують за тебе.

За словами Валентини Анатоліївни, планується відкрити так звану виїзну паліативну допомогу, яка буде здійснюватись безпосередню вдома у хворого, адже відділення хоспісу розраховано лише на 25 місць, а на даний момент там знаходиться 32 людини.

Благодійний фонд «Європа» і надалі переймається проблемами мешканців Чернігова, допомагає у вирішені питань хвилюючого характеру. В рамках проекту «Ми маємо голос і він повинен бути почутим», всі заходи, мають інклюзивну складову. Позаяк люди з особливими потребами на них не тільки гості, а й реалізатори наших спільних з ними ідей і програм. 

Громадська спілка "Громадська рада м. Чернігова"

 

Останні новини Чернігівщини

Е-лікарняні: у Чернігівській області з початку жовтня сформовано майже 35 тис. електронних листків непрацездатності

Е-лікарняні: у Чернігівській області з початку жовтня сформовано майже 35 тис. електронних листків непрацездатності 08:15

З 1 жовтня поточного року лікарняні в Україні оформлюються тільки в електронному форматі, а не в паперовому, як раніше.

Чернігівська область: піротехніки ДСНС знищили мінометну міну часів Другої світової війни

Чернігівська область: піротехніки ДСНС знищили мінометну міну часів Другої світової війни 08:09

20 жовтня об 11:10 фахівцями групи піротехнічних робіт та підводного розмінування Аварійно-рятувального загону спецпризначення Головного управління ДСНС України у Чернігівській області знищено мінометну міну калібром 82 мм часів Другої світової війни.

Перевірка покупця земельної ділянки  делегована нотаріусам

Перевірка покупця земельної ділянки делегована нотаріусам 08:05

Понад 100 днів потому, з моменту відкриття ринку землі, українці отримали право придбавати раніше підмораторні земельні ділянки сільськогосподарського призначення.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:02

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 24 жовтня по 8:00 25 жовтня 2021 року.

25 жовтня - який день, свято та прикмети

25 жовтня - який день, свято та прикмети 08:02

25 жовтня відзначають міжнародний день шкільних бібліотек, європейський день юстиції, всесвітній день опери, всесвітній день макаронів, день панк-культури і міжнародний день боротьби жінок за мир.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини