Підвищили професійну компетентність юрисконсульти
12 листопада у Чернігівському ОЦЗ відбувся семінар-навчання з головними спеціалістами-юрисконсультами базових центрів зайнятості, на якому йшлося про зміни до законодавства про зайнятість населення та вдосконалення організації правової роботи.

Нагадаємо, що Державна служба зайнятості з поточного року працює за новим ЗУ "Про зайнятість населення". Отож на практиці виникає чимало питань щодо впровадження нововведень та забезпечення нагляду за додержанням законодавства. Актуальним залишається застосування Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників.
Начальник юридичного відділу обласного центру зайнятості Марина Чаус акцентувала увагу присутніх на порядку проведення органами прокуратури перевірок при здійсненні нагляду за додержанням і застосуванням законів в базових центрах зайнятості.
У семінарі взяли участь представники Головного управління юстиції у Чернігівській області, які у своїх виступах зупинились на актуальних питаннях правової роботи, правової освіти та систематизації законодавства.
Перед слухачами також виступили начальники відділів обласного центру зайнятості. Зокрема, вони розповіли про практичне застосування норм законодавства про зайнятість населення та загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, забезпечення збереження соціальних гарантій у сприянні працевлаштуванню особам до 18 років, організацію роботи щодо доступу до публічної інформації та інше.
На завершення учасники семінару обговорили проблемні питання, які виникають при проведенні ними правової роботи в центрах зайнятості, та поділилися досвідом.
Оксана Большак, головний спеціаліст відділу організаційної та інформаційної роботи
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).