Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 11 липня, 22:52:46

Мрієте виховати майбутнього економіста? Тоді вам до дитсадка № 10

08.11.2013   12:49Агенцiя

У цьому дошкільному навчальному закладі розпочинають розвивати логічне мислення та проводити розрахункові операції вже з молодшої групи. Вихователі Лідія Сизова та Наталія Шинкаренко застосовують для цього спеціальні кольорові палички, які називаються паличками Кюїзенера.

Результати застосування спеціальних методик, в основі яких лежать ігрові елементи, вражають: діти не тільки швидко засвоюють розрахункові операції, але й чудово справляються з досить складними логічними завданнями, мають уявлення про об’єм, колір, структуру предметів. Тож у перший клас вони йдуть, озброєні основними математичними навичками. А ще швидко й упевнено читають, цьому їх навчають за спеціальною методикою раннього читання.

Тут виховують у дітях і справжніх дослідників — саме в цьому дитсадку широко впроваджують методику музейної педагогіки. У кожній групі працюють за різними напрямками міні-музеї, де діти вивчають природу та природні явища. Але справжньою творчою лабораторією став музей бджільництва вихователя Ірини Койдан, у якому зібрано безліч матеріалів, пов’язаних із життям бджіл та бджільництвом.

Усі експонати музею використовуються під час дидактичних ігор та творчих занять із малюками. Наприклад, вихованці Ірини Іванівни ліплять не з пластиліну, а з воску, заздалегідь його обробивши, а потім розфарбовують фігурки за допомогою воскової крейди. Дитячий музей бджільництва тісно співпрацює з магазином бджільництва, діти там часті гості. Але до магазину малеча приходить не тільки покуштувати запашного меду, а й ознайомитися з обладнанням, що використовується у бджільництві, продуктами життєдіяльності бджіл. Ось така профорієнтаційна робота — з перших років життя.

А про природу, історію та сучасність рідного краю діти отримують уявлення під час туристичних походів та екскурсій. «Кожного року наші вихованці вирушають у туристичний похід до Подусівського лісу. Зазвичай цьому передує велика підготовча робота. Спочатку відбувається вивчення маршруту, юні туристи під керівництвом інструктора з фізичного виховання Ганни Костюк знайомляться з правилами безпеки та азами туристичної справи. У поході діти вчаться ставити намет, орієнтуватися на місцевості, знайомляться з природним різноманіттям Чернігівщини. Під час походу відвідують пам’ятник загиблим воїнам. Інструктор із фізичного виховання та вихователь розповідають дітям про Чернігів у роки Великої Вітчизняної війни, підпільний та партизанський рухи на Чернігівщині, воїнів-визволителів нашого рідного краю. Таким чином поєднуємо туристично-краєзнавчу роботу з патріотичним вихованням дітей», — каже завідувач садочка Людмила Федорова.

У садочку працюють різноманітні гуртки: «Талановиті пальчики», вихованці якого зі звичайного паперу роблять справжні витвори мистецтва, «Співочі дзвоники», краєзнавчо-туристичний, театральний, математичний. Але справжнім ноу-хау ДНЗ є безкоштовний гурток із вивчення англійської мови для дітей старшого віку.

Дбають у садочку і про фізичне виховання дітей. Ще відтоді, коли дитсадок був відомчим закладом КСК, тут була розроблена ціла програма з оздоровлення дітей, а тодішні новації й методики навіть розпочали широко впроваджувати в інших відомчих садках міністерства легкої промисловості. Велика увага оздоровленню дітей приділяється й зараз. Щоправда, нині, каже Людмила Федорова, трохи інша ситуація. Якщо раніше перед вихователями стояла переважно задача знизити і запобігти захворюваності на ГРВІ, то зараз зростає кількість дітей, які вже в ранньому віці мають хронічні захворювання.  У 3-річних дітлахів спостерігаються серцево-судинні захворювання,  шлунково-кишкового тракту, порушення зору, мовлення, з’явилося багато дітей-алергіків. І тут головне завдання — підтримати здоров’я цих дітей. А це і дієтичне харчування, і вчасно проведені досвідченими медсестрами садка за призначенням лікаря необхідні лікувальні процедури, і спеціально підібрані оздоровчі фізичні вправи.

Заклад відкрився у 1978 році, а вже у 1979 зробив свій перший випуск. За роки свого існування із стін садочка вийшло понад 10000 випускників. Зараз тут виховуються вже онуки перших випускників. Майже половина — діти вихованців садка. Усі ці роки закладом керує Людмила Федорова. У 1996 році садок перейшов до комунальної власності. На сьогодні у закладі працює 10 груп, де виховується 212 дітей

Вдалося зберегти в садку і два перші класи: один від 34-ї школи, другий від 14-ї. «Не хотілося б відмовлятися від цієї практики. Адже на базі садка діти легше адаптуються до шкільних вимог і приходять у другий клас більш здоровими і впевненими в собі», — розповідає завідувач садка.

Садок № 10 — ювіляр. У грудні йому виповниться 35 років. До свого 35-річчя садок прийшов оновлений і зовні, і зсередини. За сприяння міської ради за бюджетний кошт відремонтовано покрівлю, а з допомогою депутатів та батьків вдалося відремонтувати всі приміщення, придбати нові меблі, іграшки.

Чернігівські відомості

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).