Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 21 червня, 03:33:09

У прокуратурі області обговорено стан додержання прав дітей, які потрапили у кофлікт із законом

01.11.2013   07:58

Під головуванням прокурора Чернігівської області Максима Говорухи відбулося розширене засідання колегії прокуратури області, на якому обговорено питання додержання прав дітей, що потрапили у конфлікт із законом та прокурорського нагляду у цьому напрямку.

Як зазначив у своєму виступі прокурор області Максим Говоруха, захист прав дітей Генеральним прокурором України Віктором Павловичем Пшонкою визначено одним із пріоритетних напрямків прокурорсько-слідчої діяльності. У схваленій Указом Президента України Віктора Федоровича Януковича від 24 травня 2011 року Концепції розвитку кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні визначено заходи для забезпечення дітям, які потрапили у конфлікт із законом, особливого піклування і допомоги.

Сьогодні чинним Кримінальним процесуальним кодексом України передбачено спеціалізацію слідчих та суддів у кримінальному провадженні щодо неповнолітніх, змінено умови застосування до неповнолітніх запобіжних заходів та мір покарання, передбачено інститути відновного правосуддя.

Зміна підходів у кримінальній юстиції щодо неповнолітніх позитивно позначилися у на рівні підліткової злочинності, ефективності профілактичної роботи. Зокрема у поточному році в області досягнуто зниження більше, ніж вдвічі рівня злочинності серед неповнолітніх. Майже на 40% зменшилась кількість дітей, які скоїли кримінальні правопорушення та  підлітків, до яких застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою (6 проти 12).

Разом з тим, відмічаються окремі негативні тенденції у динаміці та структурі підліткової злочинності у ряді районів області.

В цілому за 9 місяців року до Єдиного реєстру досудових розслідувань  внесено 197 заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення, вчинені неповнолітніми або за їх участі, за результатами розслідування до суду направлено 133 кримінальні провадження,  з них 117 з обвинувальним актом.

Значна кількість протиправних діянь неповнолітніх має корисливу спрямованість     (62 – крадіжки, 14 – грабежі, 1 – розбійний напад).
З початку року дітьми скоєно 3 вбивства (у 2012 році –1) у містах Чернігові, Прилуки та Чернігівському районі.

У групах осіб понад 30 неповнолітніх вчинили кримінальні правопорушення, у т.ч. 1 – у складі організованої групи.

Кожен п’ятий підліток скоїв злочин повторно.

І це не може не турбувати,  зазначив прокурор області. Неналежна профілактична робота з неповнолітніми тільки сприяє зростанню рецидивної злочинності.

За підсумками засідання колегії керівництвом прокуратури області, правоохоронних органів,  соціальних служб визначено конкретні заходи щодо забезпечення належної організації захисту прав дітей та попередження злочинності серед неповнолітніх.
 

Останні новини Чернігівщини

Найбільше він любив людей і небо: у Ніжині відкрили меморіальну дошку Герою України Данилу Мурашку 17:20

Сьогодні у Ніжині відбулося відкриття меморіальної дошки на честь нашого земляка, Героя України, легендарного військового льотчика, майора Данила Мурашка. Встановлено її на вулиці, яка віднедавна гордо носить його ім’я.

Результат Драгера — 2,25 проміле: патрульні відсторонили від керування нетверезого водія 16:36

Нещодавно патрулюючи вулицею Федора Уманця, за порушення ПДР інспектори зупинили автомобіль Mercedes-Benz 200 D.

Формуючи культуру пам’яті: у Чернігові відбулася зустріч із представницями ГО «Вшануй» 16:13

19 червня в Чернігівській міській раді відбулася робоча зустріч із Катериною Даценко та Єлизаветою Плескачовою — представницями громадської організації «Вшануй», яка займається розвитком культури пам’яті в Україні та популяризацією загальнонаціональної хвилини мовчання.

Понад 3,1 млн грн надійшло до місцевого бюджету за адміністративні послуги, надані землевпорядниками Чернігівщини з початку 2026 року 15:44

З початку поточного року землевпорядники Чернігівської області спрямували до загального фонду місцевого бюджету 3,101 млн грн за надані населенню адміністративні послуги з питань ведення Державного земельного кадастру.

Через отримані травми загинула пасажирка: повідомлено про підозру водію, який керував автомобілем напідпитку 15:10

За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру 51-річному жителю Прилуцького району Чернігівської області у порушенні правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння, що спричинило смерть потерпілого (ч. 3 ст. 286-1 КК України).

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини