На Чернігівщині відбивали напад терористів і знешкодили небезпечну вибухівку. ФОТО
Офіцери Генерального штабу ЗС України начальник відділу сполучень та мобілізаційної роботи –
заступник начальника управління організаційно-планового та мобілізаційного-технічної роботи Центрального управління військових сполучень Збройних сил України полковник Ігор Чернишов і начальник відділу мобілізаційного розгортання ЗС України – заступник начальника мобілізаційного управління Головного управління оборонного та мобілізаційного планування Генерального штабу ЗС України капітан 1 рангу Юрій Мороз взяли участь в Тактико-спеціальних навчаннях, які проходили на базі 8-го Чернігівського військового навчального центру Державної спеціальної служби транспорту. Також на навчаннях були присутні оперативні групи від Мінінфраструктури, Укрзалізниці та Укравтодору.
Перед початком навчань начальник центру полковник Степан Гута особисто провів невеличку екскурсію для офіцерів генштабу та співробітників Укрзалізниці. Гості центру побували в Музеї бойової слави, навчальних класах, спортивному комплексі, гуртожитку для контрактників і казармах для курсантів. Вони на власні очі побачили як проходять заняття з підготовки водолазів у спеціалізованих басейнах, а у навчальному містечку №2 – як відшліфовуються практичні навики курсантів за різними спеціальностями.
Під час навчань військовослужбовці Держспецтрансслужби Міністерства інфраструктури шліфували свою майстерність з організації бойових дій, управління військами та їх всебічного забезпечення.
У ході заходу військовослужбовці нейтралізовували вибухові пристрої, ліквідовували наслідки аварії на залізничній колії, відбивали напад озброєної групи терористів на охорону залізничного мосту через річку Десна. Внаслідок цього з рейок зійшов потяг, є “загиблі” та “поранені”, також надійшло повідомлення про мінування залізничної колії. Військові залізничники виявили себе вправними рятівниками, роззброїли нападників, допомогли “пораненим”, а сапери розмінували залізницю.
Загалом у 8-му навчальному центрі терміном від двох до п’яти місяців готуються декілька сотень курсантів за 20 спеціальностями, 15 з яких є ліцензованими. Це молодші командири, водії, машиністи бульдозерів, екскаваторів, автокранів, радіотелеграфісти, сапери, понтонери, а також гордість навчального центру – водолази.
– Таких спеціалістів готують тільки у нас, – говорить Степан Гута, – і в середньому за рік ми випускаємо до 20 водолазів з повною програмою підготовки.
До речі, підготовка водолаза триває п’ять місяців, впродовж яких він 100 годин тренується під водою у двох басейнах глибиною п’ять та десять метрів як у важкому так і в легкому спорядженні. Щоб стати водолазом потрібно мати міцне здоров’я, високі вольові якості, бути врівноваженим і психологічно стійким.
Вага важкого спорядження складає 90 кілограм, але на глибині вона практично не відчувається і не сковує рухів. Одноразове занурення у важкому спорядженні може тривати не більше години. Курсанти навчаються виконувати різноманітні підводно-технічні роботи, зокрема, будівництво підводних споруд, прокладання трубопроводів і каналів, зварювання під водою, ремонт мостів та багато іншого.
Навчально-матеріальна база навчального центру складається з 57 спеціально обладнаних класів, навчального полігону для відпрацювання практичних навичок та понтонно-мостової бази “Десна”.
А для оптимальної службової діяльності на базі військового центру функціонує гуртожиток для контрактників, в якому мешкають як холостяки, так сімейні військовослужбовці. Умови для проживання тут комфортні. У кімнатах є холодильники, телевізори, мікрохвильові печі. Перший такий гуртожиток обладнали п’ять років тому. Окрім того, у восьмому навчальному центрі нещодавно завершилося переобладнання під житловий будинок на понад 50 квартир колишньої казарми.
За словами Голови Адміністрації Держспецтрансслужби, генерал-лейтенанта Миколи Малькова, військові мають бути готовими до війни та вміти захистити свою державу та громадян, тож саме з цією метою щоосені проходять подібні навчання.
Олександр Парій
Останні новини Чернігівщини
єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 16 чернігівців 15:04
Чергові рішення комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією рф проти України, затверджені виконавчим комітетом Чернігівської міської ради 9 липня.
«Діалог влади та бізнесу»: на Чернігівщині обговорили шляхи подолання дефіциту робітничих професій та економічних бар’єрів 14:37
Чергова онлайн-зустріч регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу» відбулася сьогодні. Серед основних питань – подолання кадрової кризи у виробничих галузях та підтримка регіонального підприємництва.

Нардеп Олена Шуляк: Завдяки реформі цифровізації доступ до високошвидкісного інтернету вперше отримали понад 3000 українських сіл 14:16
Загальний економічний та антикорупційний ефект від реформи цифровізації, яку почали впроваджувати в 2019 році, вже перевищив 66 млрд грн.
На прикордонні Чернігівщини внаслідок ворожої атаки постраждала цивільна жінка: поліція документує наслідки 13:42
Сьогодні вранці у прикордонній Сновській громаді Корюківського району ворожий дрон поцілив у 54-річну жінку, яка їхала мопедом.
Ukraine Facility: як це працює на Чернігівщині 13:18
У травні 2024 року Україна та ЄС підписали Рамкову угоду щодо спеціальних механізмів фінансування для нашої країни згідно з інструментом Ukraine Facility.