Чернігівець створює унікальні річні катамарани. ВІДЕО
Вітрила, попутний вітер, і сотні кілометрів води під кілем. Про них мріє Ігор Тютюнник із Чернігова, який більшу частину життя - присвятив виготовленню катамаранів.
І хоча колекція у нього невеличка - похвалитися є чим. Переконалася - Альона Завора.
Інженер за фахом - яхтсмен за покликанням. У звичайному житті 57-річний Ігор Тютюнник працює головним енергетиком на одному з провідних поліграфічних підприємств Чернігова. Весь вільний час та обідні перерви проводить тут, у майстерні біля комірчини видавництва, де і зберігає свої плавальні засоби.
Ігор Тютюнник, конструктор:
- Корабли пакуются в такие сумки. Здесь и весла, и мачты, и борта, в общем, все в этих сумках транспортируется.
Постійно щось підкручує, лагодить, перевіряє.
Ігор Тютюнник, конструктор:
- Вот это сделано руками. Вот такой карданчик - это блочок для подъема паруса. Здесь только использовалась ножовка, тиски, напильник и дрель. Материал резался вручную, подгонялся, сверлился и все. Ну и, как Вы видите, все делалось ручками, выгибалось.
Перше своє дітище Ігор зібрав майже тридцять років тому. Випробовував на притоці Десни - річці Стрижень. Найважче, каже, було зробити креслення та знайти всі деталі.
Ігор Тютюнник, конструктор:
- Шесть лет я его строил, вот этот кораблик, ну очень хотелось. Мы только в Десне от Новгород-Северска - это 326 километров до Чернигова - ходили восемь раз.
Зараз у Ігоря таких катамаранів два - збирання останнього чоловік закінчив торік.
У наступному сезоні Ігор хоче випробувати і себе, і кораблі. Він планує взяти участь у чемпіонаті світу з перегонів на розбірних і надувних вітрильних суднах. Яхтсмен запевняє - команда вже є. Учасники - в бойовій готовності.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).