Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 9 червня, 17:23:58

309 старовинних монет передано Чернігівською митницею Міндоходів до Фастівського краєзнавчого музею

11.10.2013   08:53

Ще один музейний заклад України поповнила колекція старовинних монет. За рішенням Експертно-фондової ради з питань безоплатної передачі вилучених або конфіскованих культурних цінностей обернених відповідно до закону в дохід держави працівники Чернігівської митниці Міндоходів передали історичні цінності представникам Фастівського державного краєзнавчого музею.

Дані монети інспектори митниці спільно з прикордонниками затримали у пункті пропуску “Нові Яриловичі” при спробі незаконного вивезення за межі України. Нумізматичну колекцію виявили у громадянина Республіки Білорусь, який виїжджав з України на рейсовому автобусі “Київ-Гомель”. Загалом в автобусі слідувало до Білорусі 47 пасажирів.

Під час здійснення митного контролю пасажирам було запропоновано заповнити митні декларації. Ні при заповненні декларації, ні при усному опитуванні 33-річний громадянин не зізнався, що перевозить заборонені предмети. Монети виявили при огляді його валізи. Пояснюючи свої дії, громадянин повідомив, що займається колекціонуванням, а також обміном та продажем монет. Дані 309 монет – іноземного та вітчизняного виробництва періоду кінця ХІХ – середини ХХ сторіччя – придбав у Києві.

Експертне дослідження цінності монет здійснювали науковці Чернігівського обласного історичного музею ім. В.В.Тарновського. Згідно висновку усі монети мають історичну цінність. Отже для переміщення їх через митний кордон України потрібен дозвіл уповноваженого органу контролю за переміщенням культурних цінностей. За даним фактом інспектором митниці був складений протокол про порушення митних правил за статтями 471, 472 Митного кодексу України. Суд, який розглядав справу, виніс рішення конфіскувати в дохід держави 309 монет, вартість яких за експертною оцінкою становить понад 5 тисяч гривень, та стягнути з порушника штраф у розмірі 100% вартості предметів правопорушення.

Як повідомлялось раніше, протягом вересня Чернігівською митницею Міндоходів передано ікони до Храму Святого апостола і євангеліста Іоанна Богослова Чернігівської Єпархії УПЦ та монети до Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній”. Загалом цього року до музейних, бібліотечних та релігійних закладів історичних та культурних цінностей передано на суму понад 56 тисяч гривень.
 

Останні новини Чернігівщини

В області створюють систему підтримки людей, які зазнали сексуального насильства, пов’язаного з війною 14:08

Жінки та діти складають переважну більшість серед тих, на кому негативно позначаються збройні конфлікти, включаючи біженців і вимушених переселенців. Чернігівська область є прикордонною. В регіоні велись активні бойові дії, частина території перебувала в окупації. Тому тема підтримки постраждалих від сексуального насильства є дуже актуальною.

У Чернігові поліцейські ліквідували підпільний цех та вилучили понад 11 тонн етилового спирту 11:25

В ході реалізації оперативної інформації оперативники карного розшуку та управління стратегічних розслідувань поліції Чернігівщини спільно зі співробітниками Чернігівського райуправління поліції виявили підпільний цех з фасування етилового спирту в промислових масштабах. Загалом поліцейські вилучили понад 11 тонн етилового спирту.

Поскаржитися на зачинене укриття можна до поліції

Поскаржитися на зачинене укриття можна до поліції 11:20

Якщо укриття зачинене —подати скаргу можна до Нацполіції на лінію «102».

«ВІЙНА». Прем'єра на завершення 97-го театрального сезону

«ВІЙНА». Прем'єра на завершення 97-го театрального сезону 11:05

28 червня о 18.00 год. Чернігівський драмтеатр ім.Т.Г.Шевченка запрошує на прем’єрний показ вистави «Війна» https://teatr.cn.ua/repertuar/vijna/ , поставленої молодим режисером Олексієм Трішкіним за п’єсою сучасного шведського драматурга Ларса Нурена.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:53

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду, 1 пожежу та 1 випадок загибелі на водних об’єктах. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 2 особи постраждали.