Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 19 червня, 13:42:19

У вересні на грип та застуду захворіло 13 тисяч 500 мешканців Чернігівської області

07.10.2013   17:20Агенцiя

Про це йдеться у повідомленні СЕС Чернігівської області

За 9 місяців 2013 року в області за медичною допомогою з приводу захворювання на інфекційні хвороби звернулося 149 тис. осіб, що на 2,5% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Без урахування хворих на грип та ГРВІ рівень захворюваності склав 380,4 на 100 тис. населення, що менше рівня 2012 року на 8,0%: зниження відбулося за рахунок окремих інфекцій крапельної та шкіряно-венеричної груп.

За поточний час не реєструвалися випадки захворювання черевним тифом та паратифами, дифтерією, гідрофобією, туляремією.

У вересні поточного року захворіли на грип та ГРВІ 13543 особи, з них дітей – 8853. Захворюваність на грип та ГРВІ не перевищувала багаторічні показники і відповідала сезонному рівню.

Зареєстровано зростання кількості хворих на гострі кишкові інфекції на 5,8%: з 1491 до 1578 випадків, в т.ч. шигельозами з 12 до 55 випадків, сальмонельозами з 156 до 196 випадків та гострими кишковими інфекціями з невстановленим збудником на 9,3%.

В той же час відмічається зниження захворюваності іншими гострими кишковими інфекціями з встановленим збудником на 5,4% (70,8 вип. на 100 тис. нас. проти 74,2 в 2012 році).

Спалахів кишкових інфекцій, харчових отруєнь, пов’язаних з продукцією харчових підприємств області, а також в закладах оздоровлення і відпочинку не зареєстровано. Захворюваність гострими кишковими інфекціями є спорадичною і пов’язана з недотриманням умов та термінів споживання продуктів в домашніх умовах.

Фахівцями санепідслужби області проводиться комплекс протиепідемічних заходів по попередженню ускладнень епідситуації з гострих кишкових інфекцій.

За 9 місяців зареєстровано 29 випадків захворювання на вірусний гепатит А, що на 23 випадки більше кількості минулого року (9 міс. 2012 року – 6 вип.).

Відповідає кількості минулого року, а саме 18 випадків, кількість випадків захворювання на ВГ В, зменшилась з 7 до 3 випадків захворюваність на ВГ С у 2013 році. В той же час зросла кількість хворих на хронічні форми гепатиту В з 8 до 14 випадків та гепатиту С з 47 до 51 випадку.

Серед інфекцій керованих засобами імунопрофілактики та дихальних шляхів має місце зменшення кількості захворілих на краснуху на 62,2% (з 193 до 73 вип.), кашлюк на 18 випадків (з 22 до 4 вип.), епідпаротит на 12 випадків (з 16 до 4 вип.).

За звітний період зареєстровано збільшення кількості хворих на кір (з 69 до 73 вип.) та вражених менінгококовою інфекцією з 6 до 7 випадків в 2013 році); мав місце 1 випадок захворювання на правець.

Останні новини Чернігівщини

Суд задовольнив позов прокурора та повернув у власність Чернігівської обласної ради 48 га земель лісу 12:10

Господарським судом Чернігівської області задоволено позов Козелецької окружної прокуратури в інтересах Чернігівської обласної ради до Остерської міської ради про витребування на користь держави в особі Чернігівської обласної ради земельної ділянки лісового фонду.

"Екологія в дії: пакетам торба!" - долучайтеся до обласного екологічного флешмобу 11:37

3 липня, з нагоди Міжнародного дня відмови від поліетиленових пакетів (International Plastic Bag-Free Day), на території Чернігівської області відбудеться екологічний флешмоб «ЕКОЛОГІЯ В ДІЇ: ПАКЕТАМ ТОРБА!».

«Досвід має значення» на Чернігівщині: 11 людей віком 50+ вже знайшли роботу 11:20

На Чернігівщині триває реалізація національного проєкту «Досвід має значення», який покликаний допомогти працевлаштувати людей віком 50+, а роботодавцям – отримати досвідчених фахівців.

Підготовка кадрів, розвиток професійної освіти та підтримка зайнятості населення – на засіданні Регіональної ради 10:55

Сьогодні в онлайн-форматі відбулося засідання Регіональної ради з питань зайнятості населення та розвитку навичок.

Під обстрілами, поруч із людьми: як дільничний офіцер Петро Нікітенко несе службу на прикордонні Новгород-Сіверщини 10:14

18 червня – день створення підрозділів дільничних офіцерів поліції. У той час, коли прикордонні населені пункти Новгород-Сіверщини регулярно потерпають від російських обстрілів, дільничні продовжують нести службу поруч із людьми. Один із них — дільничний офіцер Семенівської громади Петро Нікітенко, який уже понад десять років працює на цій території.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини