Ніжинських "робін гудів" утримують у камерах для довічників. ВІДЕО
Підозрювані скаржаться на порушення прав. Ніжинські "робін гуди" чекають утримуються у спецкамерах
У Чернігівській області місцеві "робін гуди", які потрапили під слідство через підозру у незаконних діях, утримуються у камерах для довічників.
Зараз для рідних і близьких суд — єдина можливість побачити хлопців, які вже 3,5 року зачинені в СІЗО. Так, Дмитро Волик потрапив за ґрати на 7 років лише за те, що дав позику так званим "ніжинським робін гудам" на контрольну закупку наркотиків. Тоді він думав, що робить корисну для суспільства справу.
"Позичив хлопцям гроші, щоб вони закупили цю макову соломку для кількості, щоб можна було зняти це на відеокамеру", - повідомила мати підсудного Світлана Волик. У захисті обвинувачених сподіваються, що суд зможе розібратися у нюансах справи.
"Сподіваємося, що цей склад суду буде сприяти тому, щоб потерпілі на засідання ходили. Минулий склад нам в клопотаннях відмовляв", - сказала адвокат Катерина Нікітюк.
У свою чергу, потерпілих сподіваються почути і підсудні, і їхній захисник. Поки ж вони розташовані один від одного на відстані 200 кілометрів. Усі утримуються в одиночних камерах, у яких, зазвичай, знаходяться довічники.
"Нас привезли і більше місяця утримують в одиночних камерах. Ми вважаємо, що це незаконно. Фізично на нас здійснюється тиск", - заявив один із підсудних. Слова свого підзахисного підтвердила і адвокат. За словами Катерини Нікітюк, захист не може нормально здійснювати свої функції. У пенітенціарній службі в цьому порушень не вбачають.
"У даному рішенні немає ніяких порушень. Ми можемо в межах області обирати, в якому СІЗО має перебувати людина", - сказав Олександр Доробалюк, керівник управління Державної пенітенціарної служби України в Чернігівській області.
Сьогодні слухання у справі перенесли, щоб обвинувачені змогли ознайомитися з її матеріалами. На це має піти кілька тижнів. Нагадаємо, шістьох чоловіків, які впродовж року викривали наркоторговців і знімали на камеру продаж макової соломки, за бандитизм відправили за ґрати. Кожен отримав від 7-ми до 11-ти з половиною років позбавлення волі.
Алла Скорик, Василь Кобець, Чернігів, ТСН, 1+1.
Останні новини Чернігівщини
1–2 липня у Чернігові перевірятимуть систему оповіщення населення — просимо зберігати спокій 17:46
Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Чернігівської міської ради повідомляє
День спільнодії: на Чернігівщині знайомились з психологічними практиками МВС в межах програми «Ти як?» 17:25
У межах Дня спільнодії психологи Національної поліції, ДСНС, Нацгвардії, прикордонного загону поділились можливостями у сфері ментального здоров’я, зокрема представили проєкт «Пункт психологічних практик», спрямований на формування звички піклуватися про психічне здоров’я, зменшення тривожних станів, панічних атак та зняття надмірної психічної напруги в умовах військових дій.
Поліцейські Ніжинщини затримали чоловіка, який скоїв замах на вбивство родички 16:32
Поліцейські встановили, що на ґрунті давнього конфлікту місцевий мешканець вистрілив з рушниці у дружину свого брата. Поранену жінку госпіталізовано.
За матеріалами СБУ 11 років тюрми заочно отримав митрополит УПЦ (МП), який благословив війну рф проти України 16:11
За матеріалами Служби безпеки до 11 років позбавлення волі заочно засуджено підсанкційного митрополита Луганської єпархії УПЦ (МП) Василя Поворознюка, який співпрацює з рашистами на тимчасово захоплених територіях.
“Чернігівські гуляння” — мистецьке спілкування у дворику філармонійного центру 15:41
Традиційні танці, народні пісні посідають чільне місце в українській культурі.