У Чернігові встановлено пам’ятний знак загиблому герою війни
У рамках заходів із нагоди 70-ї річниці визволення Чернігова від фашистських загарбників у місті відкрито пам’ятний знак Герою Радянського Союзу Гнідашу Кузьмі Савелійовичу на вулиці, яка носить його ім’я.

Заступник міського голови – керуючий справами виконкому Станіслав Віхров на урочистій лінійці в школі №24 наголосив, що пам'ять про героїв-визволителів священна і ми повинні шанувати їхній подвиг в ім’я життя.
У церемонії відкриття пам’ятного знака та в урочистостях узяли участь відомий краєзнавець, Почесний громадянин міста Чернігова Герард Кузнецов та голова міської ради ветеранів Ірина Четвертак. Г. Кузнецов, якому якраз цього дня виповнилося 88 років, пригадав події часів війни, розповів про внесок Гнідаша в справу визволення міста.
Учні школи привітали гостей і ветеранів самодіяльним концертом.
Гнідаш Кузьма Савелійович (1914 – 1944) (підпільний псевдонім «Кім») – командир оперативно-диверсійного центру в тилу ворога розвідувального відділу штабу 1-го Білоруського фронту, майор, Герой Радянського Союзу.
Народився у с. Салогубівка Талалаївського району Сумської області. Після отримання диплома тракториста був призваний до лав Червоної Армії. Коли почалася Велика Вітчизняна війна, К. С. Гнідаш був комісаром танкового батальйону. Воював на Південно-Західному, Центральному та 1-му Білоруському фронтах. Був тричі поранений.
У червні 1942 р. переправлений за лінію фронту на чолі розвідувального-диверсійного загону, що діяв з травня 1942 р. у Київській, Чернігівській областях та у південній Білорусі.
Під командуванням К. С. Гнідаша було створено декілька партизанських загонів. Під безпосереднім його керівництвом був пущений під укіс 21 ешелон з живою силою і бойовою технікою ворога, затоплені на Дніпрі та Десні 10 пароплавів і 14 барж, знищено 30 автомашин і більше тисячі солдат і офіцерів ворога.
На початку вересня 1943 р. в окупованому Чернігові працювала рація підпільної групи Гнідаша.
У грудні 1943 р. Кузьма Савелійович на чолі розвідувального-диверсійної групи десантований до Білорусі. Лише за перший місяць бойової діяльності загону він виходив в ефір 90 разів. Передані ним розвідувальні дані допомагали радянській авіації наносити удари по фашистських об’єктах.
19 червня 1944 р. у бою з карателями біля м. Слонім Кузьма Гнідаш був оточений гітлерівцями. Захищаючись, особисто знищив близько 20-ти фашистських солдат. Був поранений в ногу, не маючи можливості рухатись, залишився у замаскованій лісовій землянці разом зі своєю групою. Однак карателі виявили землянку і тоді, не бажаючи здаватися у полон, партизани підірвали себе гранатою.
Похований у м. Слонім Гродненської області (Білорусь).
Наказом президії Верховної Ради СРСР від 24 березня 1945 р. «за зразкове виконання бойових завдань, командування на фронті, боротьби з німецько-фашистськими загарбниками і проявлені при цьому мужність і героїзм» майоруГнідашу Кузьмі Савелійовичу присвоєно звання Героя Радянського Союзу (посмертно).
Нагороди - Медаль «Золота Зірка» Героя Радянського Союзу, два ордени Червоного Прапора, Медаль «Партизанові Вітчизняної війни» 1-го ступеня.
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.