Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 19 липня, 09:50:39

Розпочинається проект, направлений на збереження та стале використання торфовищ Чернігівщини

14.09.2013   12:11Агенцiя

В м. Чернігів 12 вересня відбувся вступний семінар Проекту Європейської комісії – Програми розвитку ООН «Збереження та стале використання торфовищ». Даний Проект є одним із пілотних проектів програми «Clima East», запланований на 4 роки, та покликаний продемонструвати дієвість способів раціонального природокористування для пом’якшення наслідків змін клімату, адаптації до них.

Проект  має продемонструвати, як в межах одного ландшафту можна відновити певні ділянки невикористаних деградованих сільськогосподарських торфовищ, розширити площу природоохоронних територій з урахуванням потреб збереження біорізноманіття та залучити місцеві громади до вирішення питань раціонального землекористування. Пілотним регіоном Проекту вибраний Ніжинський район нашої області. Важливим складовим компонентом реалізації проекту є створення на пілотній території природоохоронного об’єкту – регіонального ландшафтного парку. Партнером у реалізації даного напрямку виступатиме Асоціація природоохоронних територій України. Створення регіонального ландшафтного парку дасть змогу підвищити екологічну стабільність території, поєднати охорону та збереження біологічного та ландшафтного різноманіття зі створенням умов для відпочинку, розвитку зеленого туризму та інших видів рекреації.

Практичний  підхід до відновлення деградованих торфовищ Чернігівщини, розвиток і збереження біорізноманіття дозволить отримати підвищення прибутковості відновлених земель для місцевих громад, забезпечити стале управління торфовищами. Крім того, виконання проекту дозволить відновити гідрологічний режим територій та зменшити викиди парникових газів на 4-8 тонн з гектару відновленого торфовища .

В обговоренні  взяли участь партнери з представництва ЄС, Програми розвитку ООН в Україні, Державних агентств водних ресурсів України та екологічних інвестицій України, представники органів місцевого самоврядування - обласної ради та Ніжинської районної ради, виконавчої влади – Департаментів екології та природних ресурсів та економіки облдержадміністрації, Деснянського басейнового управління водних ресурсів, Держекоінспекції у Чернігівській області, науковці.

Довідково: В області налічується понад 400 боліт. Загальна площа становить 95,7 тис. га, або 3% території Чернігівської області. У попередні десятиліття непродуманими меліоративними заходами було нанесено значну шкоду великій кількості цінних природних комплексів. На Чернігівщині було осушено близько 300 тис. га Поліських боліт, що призвело до зменшення водності малих річок, в окремих випадках деградації земельних і рослинних ресурсів.

 

Н. Радченко  начальник відділу Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17

Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.

У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37

Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.

«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16

Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.

Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42

Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.

«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11

Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини