Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 18 серпня, 04:06:25

Розпочинається проект, направлений на збереження та стале використання торфовищ Чернігівщини

14.09.2013   12:11Агенцiя

В м. Чернігів 12 вересня відбувся вступний семінар Проекту Європейської комісії – Програми розвитку ООН «Збереження та стале використання торфовищ». Даний Проект є одним із пілотних проектів програми «Clima East», запланований на 4 роки, та покликаний продемонструвати дієвість способів раціонального природокористування для пом’якшення наслідків змін клімату, адаптації до них.

Проект  має продемонструвати, як в межах одного ландшафту можна відновити певні ділянки невикористаних деградованих сільськогосподарських торфовищ, розширити площу природоохоронних територій з урахуванням потреб збереження біорізноманіття та залучити місцеві громади до вирішення питань раціонального землекористування. Пілотним регіоном Проекту вибраний Ніжинський район нашої області. Важливим складовим компонентом реалізації проекту є створення на пілотній території природоохоронного об’єкту – регіонального ландшафтного парку. Партнером у реалізації даного напрямку виступатиме Асоціація природоохоронних територій України. Створення регіонального ландшафтного парку дасть змогу підвищити екологічну стабільність території, поєднати охорону та збереження біологічного та ландшафтного різноманіття зі створенням умов для відпочинку, розвитку зеленого туризму та інших видів рекреації.

Практичний  підхід до відновлення деградованих торфовищ Чернігівщини, розвиток і збереження біорізноманіття дозволить отримати підвищення прибутковості відновлених земель для місцевих громад, забезпечити стале управління торфовищами. Крім того, виконання проекту дозволить відновити гідрологічний режим територій та зменшити викиди парникових газів на 4-8 тонн з гектару відновленого торфовища .

В обговоренні  взяли участь партнери з представництва ЄС, Програми розвитку ООН в Україні, Державних агентств водних ресурсів України та екологічних інвестицій України, представники органів місцевого самоврядування - обласної ради та Ніжинської районної ради, виконавчої влади – Департаментів екології та природних ресурсів та економіки облдержадміністрації, Деснянського басейнового управління водних ресурсів, Держекоінспекції у Чернігівській області, науковці.

Довідково: В області налічується понад 400 боліт. Загальна площа становить 95,7 тис. га, або 3% території Чернігівської області. У попередні десятиліття непродуманими меліоративними заходами було нанесено значну шкоду великій кількості цінних природних комплексів. На Чернігівщині було осушено близько 300 тис. га Поліських боліт, що призвело до зменшення водності малих річок, в окремих випадках деградації земельних і рослинних ресурсів.

 

Н. Радченко  начальник відділу Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Теревені про освіту:

Теревені про освіту: "Заходимо у клас у воєнний час: офлайн чи онлайн" 20:43

17 серпня в Чернігові стартував новий проєкт від ГО "ЖІНОЧИЙ ФОРМАТ" - "Теревені" - майданчик для обговорення у легкій формі складних тем. Перша зустріч - "Теревені. Про освіту" зібрала учасників у затишному ресторані "Старий Чернігів" за обговоренням "Заходимо у клас у воєнний час: офлайн чи онлайн".

Посол Британії відвідала постраждалий від війни Чернігів

Посол Британії відвідала постраждалий від війни Чернігів 20:35

Велика Британія відіграє важливу роль у підтримці України в цих надзвичайно складних умовах, спровокованих російським військовим вторгненням.

Члени виконкому НОК України у Чернігівській області обговорили нагальні спортивні питання

Члени виконкому НОК України у Чернігівській області обговорили нагальні спортивні питання 20:28

17 серпня у Чернігові відбулось засідання виконкому відділення Національного олімпійського комітету України у Чернігівській області.

Про проблеми громад — безпосередньо у громадах: В’ячеслав Чаус з робочим візитом у Новгород-Сіверському районі

Про проблеми громад — безпосередньо у громадах: В’ячеслав Чаус з робочим візитом у Новгород-Сіверському районі 20:20

Про проблеми громад Новгород-Сіверського району та шляхи їх розв’язання начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус разом з керівниками районних військових адміністрацій, деякими керівниками структурних підрозділів ОВА спілкувався 16 серпня з очільниками ТГ.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини