Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 квітня, 00:57:14

Черговий виток протистояння довкола Ялівщини

08.12.2011   19:03Агенцiя

8 грудня в Чернігівській міській раді відбулася чергова презентація “Детального плану території. Функціонально-планувальна організація лісопарку “Ялівщина”.

Людмила Павлінська

Людмила Павлінська

Захід планувався міськими чиновниками виключно для депутатів міської ради. Про проведення презентації не було жодного офіційного оголошення.

Самих депутатів прийшло трохи більше десятка з 50 обранців.

Проте представники ЗМІ та громадських організацій, дізнавшись про презентацію, прийшли та навіть провели невеликий пікет перед будівлею міською ради.

Щоправда до десятка чоловік, які зустрічали депутатів з плакатами “Ні дерибану Ялівщини” одразу підійшли працівники МВС з вимогою припинити пікетування, оскільки відповідної заявки на проведення пікету не було подано.

Презентацію “Детального плану території. Функціонально-планувальна організація лісопарку “Ялівщина” депутатам проводили заступник міського голови з питань будівництва Олександр Сердюк та головний архітектор міста Людмила Павлінська.

Цей документ розроблений на замовлення Чернігівської міської ради Українським державним науково-дослідним інститутом проектування міст “Діпромісто” (м. Київ) спільно із співробітниками науково-дослідного інституту пам’яткоохоронних досліджень Міністерства культури і туризму України.

Головною претензією до цього проекту зі сторони екологів та низки громадських організацій міста є відсутність природоохоронного статусу для всієї території Ялівщини. Тобто планом передбачена часткова забудова Ялівщини, побудова 9 метрової асфальтної дороги, котеджів, ресторанів, кафе, автостоянок тощо.

Опоненти впровадження розробленого владою Плану заявляють про єдиний можливий спосіб збереження Ялівщини як зеленої зони – надання цій території статусу Регіонального ландшафтного парку (РЛП)

Проте і Павлінська, і Сердюк доводять, що створення РЛП перебуває в компетенції обласної державної адміністрації та обласної ради.

Якщо ви хочете РЛП – звертайтеся до обласної влади і нехай вона розроблює відповідний проект. Потім під час громадського обговорення буде представлено два проекти і нехай громадськість обирає, – апелювала до противників міського плану пані Павлінська.

Крім того представники міської влади лякають, що при наданні статусу РЛП вхід до Ялівщині може бути платним. Це буде системний, режимний об’єкт, – стверджують чиновники.

Присутні під час презентації представники екологічних громадських організацій міста обурювалися, що чиновники міської влади жодного разу не прислухатися до пропозицій громадськості.

А депутат міської ради В’ячеслав Лебідь стверджує, що сесія Чернігівської міської ради не давала дозвіл на розробку проектів, зонування і визначення можливої забудови території Ялівщини. Депутати давали завдання виконкому визначити лише межі Ялівщини щоб вберегти цю територію віз самозахоплень та забудови.

“Хто надав вам право розроблювати проект, що передбачає будівництво дороги, фонтанів, альтанок”, – обурювався Лебідь.

Як стало відомо, подальша доля розробленого владою “Детального плану території. Функціонально-планувальна організація лісопарку “Ялівщина” така.

Буде проведене громадське обговорення – в цей час громадськість зможе подати свої зауваження і пропозиції до запропонованого проекту. Потім документація буде повернута розробникам з “Діпроміста” для опрацювання рекомендацій. А після цього відповідний проект буде виноситися на розгляд депутатів.

Чи зможуть громадські організації відстояти ідею створення РЛП в Ялівщині залишається великим питанням, адже для розробки цього проекту необхідно сотні тисяч гривень і політична воля керівництва міста і області.

http://pik.cn.ua/novini-chernigova-novosti-chernigova/6064-chergovyj-vytok-protystojannja-dovkola-jalivshchyny-

Павло Пущенко

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.