Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 27 червня, 14:58:59

До жебракування – з юних літ

11.09.2013   08:10

Дуже неприємно кожному з нас бачити таку картину: неохайного вигляду чоловік чи жінка, часто навіть напідпитку, простягає руку до перехожих, а то й чіпляється до них, щоб хоч що-небудь дали: чи то копійок, чи щось поїсти. Потім гроші, як правило, пропиваються, а якась там булочка чи цукерка йдуть на закуску.

Але це ще півбіди. Набагато гірше, коли деякі особи, а це, як правило, горе-матусі, використовують для всілякого роду попрошайства своїх малолітніх дітей. Нещодавно одну з таких довелося побачити в дизель-поїзді, що курсував з Прилук до Ніжина.

Смаглява жінка з дво-трирічною дівчинкою на руках неквапом йшла по вагону і просила дати для її дитини хто що може. Незважаючи на значне похолодання, яке було на початку вересня, та рясні холодні дощі, які йшли по декілька разів на день, дитина була легко одягнена: в одному платтячку, а на ногах – старі порвані сандалики та й ті одягнуті на босі ніжки. Така картина неабияк розчулила пасажирів вагону, і вони тяглися до своїх гаманців, щоб хоч якось допомогти маленькій. Хтось дав цукерок, хтось – пиріжок, яблучко, а одна жіночка навіть, порившись у сумці, віддала попрошайці новеньку дитячу кофтинку. “Візьми, хай не мерзне твоє дитя…” – тільки й сказала.

Але чомусь подумалося, що, напевне, то не її дитина. Свою б, мабуть, так не морозила. Та, втім, хто його знає. Всякі бувають і рідні матері. На жаль, це непоодинокі такі факти. Скільки аналогічних довелося читати у різних засобах масової інформації…

Правоохоронці усе роблять для того, щоб викоренити ці ганебні явища, особливо такі, як втягування малолітніх дітей у жебрацтво чи використання їх у своїх брудних цілях. Але де-не-де, а таку картину ще, на жаль, побачиш.

До речі, дані правопорушення вносяться до Єдиного реєстру досудових розслідувань, а проти горе-матусь відкриваються кримінальні провадження за ст. 150 “прим.” Кримінального кодексу України (використання малолітньої дитини для зайняття жебракуванням). Багатьом з них доводиться серйозно відповідати за експлуатацію своїх дітей.

Останні новини Чернігівщини

У громаді на Прилуччині провели благодійний марафон і зібрали для ЗСУ 125 тисяч гривень

У громаді на Прилуччині провели благодійний марафон і зібрали для ЗСУ 125 тисяч гривень 12:28

25 червня у Талалаївській громаді Прилуцького району на селищному стадіоні провели благодійний марафон на підтримку Збройних Сил України: організували благодійне ярмаркування, розважали гостей виступами художньої самодіяльності, зіграли футбольний турнір.

Захисники Чернігова:

Захисники Чернігова: "Тільки спільно ми можемо подолати ворога та отримати перемогу" 12:15

Йдучи захищати Чернігів, вони не знали, що опиняться в одному батальйоні.

Фахівці Служби порятунку провели профілактичний рейди серед населення щодо правил мінної безпеки

Фахівці Служби порятунку провели профілактичний рейди серед населення щодо правил мінної безпеки 12:01

Рятувальники заходили до будинків, спілкувалися з перехожими, проводили бесіди в місцях масового скупчення людей, а також розміщували застережні листівки на інформаційних стендах.

«Маціївські Карпати»: у селі на Прилуччині другий рік діє еко-пасіка

«Маціївські Карпати»: у селі на Прилуччині другий рік діє еко-пасіка 11:57

У селі Маціївка Сухополов’янської громади на Прилуччині другий рік поспіль діє еко-пасіка Тетяни Жилкіної. Пасіка відкрита для всіх охочих відпочити з користю.

Служба зайнятості пропонує безкоштовне навчання і працевлаштування на «Елеганті»

Служба зайнятості пропонує безкоштовне навчання і працевлаштування на «Елеганті» 11:32

Людям, які опанували цю професію, знайти роботу будь-де, а не лише в нашому регіоні нескладно. Йдеться про швачок. Якщо Ви не маєте відповідних вмінь та навичок, але бажаєте працювати, Чернігівська обласна служба зайнятості пропонує скористатися можливістю безкоштовно здобути нову для Вас професію й обіцяє роботу на підприємствах області, зокрема на ПрАТ «Чернігівська швейна фабрика «Елегант».