Де проґавили мільйони?
Державні аудитори показали місцевій владі двох районів Чернігівщини, де відшукати доходи для наповнення бюджетів.
Контрольно-ревізійне управління в Чернігівській області провело державні фінансові аудити виконання місцевих бюджетів Бобровицького і Прилуцького районів.
Результати досліджень показали, що органи влади та місцевого самоврядування обох районів не забезпечили в повному обсязі виконання місцевих бюджетів за доходами. Як наслідок, залишилися недофінансованими освіта, охорона здоров’я, соціальний захист.
Між тим, за висновком аудиторів, орієнтовний загальний обсяг щорічних резервів наповнення бюджетів, втрат та неефективно використаних бюджетних коштів Бобровицького і Прилуцького районів становить майже 7 і 6 млн грн відповідно!
Тож завдяки чому місцеві бюджети могли б збільшити свої доходи?
З’ясувалося, що через використання земельних ділянок без укладання договорів оренди призвело до суттєвих втрат доходів місцевих бюджетів.
Наприклад, у Прилуцькому районі без договорів оренди використовують 9 тис га(!) посівних площ. І кожного року місцеві бюджети втрачають на цьому щонайменше 2 млн грн, мабуть, не зайвих для освіти або медицини району.
У свою чергу, Бобровицьке об’єднання споживчих товариств передало в оренду приватним підприємцям приміщення райспоживспілки без оформлення договірних відносин на користування земельними ділянками. Це призвело до втрат місцевих бюджетів району на суму 115 тис. грн.
Крім того, органи виконавчої влади та місцевого самоуправління нерідко ігнорують передбачені Указом Президента відсоткові ставки для оренди земельних паїв на рівні, не нижчому від 3%.
Приміром, ЗАТ “Рудьківське” на території Рудьківської сільради Бобровицького району орендує 237 га з числа невитребуваних земельних часток для виробництва сільськогосподарської продукції за ставкою всього 1,5%. Внаслідок цього бюджети району втратили 40 тис грн.
За результатами проведених досліджень державні аудитори висунули низку пропозицій щодо поповнення резервів місцевих бюджетів, 80% з яких вже виконані, що свідчить про позитивне реагування органів виконавчої влади і місцевого самоврядування на запропоновані пропозиції, які втілюються в життя.
Прес-служба КРУ в Чернігівській області
Останні новини Чернігівщини
Компенсації для роботодавців від служби зайнятості 15:28
У 2025 році на Чернігівщині завдяки програмам компенсацій за працевлаштування роботу отримали 1028 громадян області. Компенсації від служби зайнятості надано 700 роботодавцям. Їм виплачено 20,8 млн грн.
Зареєструвала ТОВ на окупованій Луганщині та платила податки в бюджет держави-агресора — повідомлено про підозру підприємиці 15:21
За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру жительці міста Луганськ у фінансуванні тероризму (ч. 1 ст. 258-5 КК України).
Чим живуть ветерани Чернігівщини: про потреби та точки дотику – з профільною міністеркою 15:20
Наталія Калмикова, міністерка у справах ветеранів України, відвідала Чернігівщину з новим робочим візитом. Сьогодні – в день четвертих роковин повномасштабного вторгнення.
Готовність Чернігівщини до повеней і паводків – на засіданні обласної комісії ТЕБ та НС 15:16
Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус провів засідання обласної комісії з питань ТЕБ та НС. Основна увага – підготовці до можливої весняної повені. До засідання долучився заступник голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій генерал-майор служби цивільного захисту Володимир Демчук.
Чернігівська команда - у п’ятірці найкращих на юніорському чемпіонаті України з легкої атлетики 15:14
З 21 до 22 лютого в Києві відбувся Чемпіонат України з легкої атлетики у приміщенні серед юніорів.