Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 28 липня, 06:32:29

Захисти себе від безробіття – отримай професію плодоовочівника! навіть якщо тобі за 45…

05.09.2013   12:39Агенцiя

Безкоштовно набути професію плодоовочівника можна і після 45-ти років.

Для цього треба в будь-якому центрі зайнятості області отримати ваучер на навчання. Згідно з новим Законом України “Про зайнятість населення” він видається одноразово громадянам, старше 45 років, страховий стаж яких становить не менше 15 років та які не досягли пенсійного віку. Отримати ваучер можуть як безробітні, так і працюючі люди. Оплата навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Плодоовочівник – працівник сільського господарства, який вирощує овочі, плоди, ягоди. Його завдання – отримувати високі й сталі врожаї цих культур на основі впровадження досягнень науки і передового досвіду задля забезпечення потреб населення в якісних, екологічно чистих продуктах харчування. В обов’язках плодоовочівника: виконувати основні роботи з підготовки ґрунту до посадки плодових, ягідних і овочевих культур; вибирати для цього ділянки, враховуючи агрокліматичні умови зони; проводити підживлення плодових і ягідних культур, доглядати за ними; вирощувати саджанці й розсаду тощо.

Йому треба знати: основи агротехніки і технології овочевих та плодово-ягідних культур, вирощуваних у даній зоні (висівання, садіння, догляд за посівами, насадженнями, збирання врожаю); терміни й техніку виконання робіт з вирощування плодово-ягідних культур та овочів у відкритому і захищеному ґрунті; техніку, способи обрізування плодових культур, формування крон; основні районовані сорти, їх господарську характеристику (урожайність, терміни дозрівання, стійкість проти хвороб тощо); види добрив, способи і терміни їх внесення в ґрунт; види хвороб і шкідників сільськогосподарських культур, вирощуваних у даній зоні, способи боротьби з ними; види отрутохімікатів, правила їх зберігання і використання тощо.

Плодоовочівник має розумітись на біологічних особливостях плодових рослин, закономірностях їх росту і розвитку залежно від екологічних факторів, у т.ч. антропогенних, і на цій основі розробляти прогресивні технології вирощування, прогнозувати розвиток галузі.

Зазвичай у плодоовочівництві працюють люди, які люблять рослини, ставляться до них, як до живих істот, турботливі, уважні, вдумливі та терплячі. Професія плодоовочівника відноситься до типу “людина – природа”, така група професій вимагає від особистості чуйного, дбайливого ставлення до всього живого, зосередженості, врівноваженості, прагнення до творення прекрасного. Цей фах висуває високі вимоги до рівня розвитку уваги, пам’яті, логічного мислення та технічної кмітливості.

За детальною інформацією звертайтеся до центрів зайнятості області.


Відділ організаційної та інформаційної роботи ОЦЗ

Останні новини Чернігівщини

Операція «Мак-2021»: поліцейські ліквідували понад 300 наркомістких рослин

Операція «Мак-2021»: поліцейські ліквідували понад 300 наркомістких рослин 16:55

Під час обшуку в будинку та на присадибній ділянці у мешканки райцентру дільничні офіцери, патрульні та дізнавачі Новгород-Сіверського районного відділу поліції виявили 330 кущів культивованого маку.

Тарифи на послуги теплопостачання встановлюватимуть органи місцевого самоврядування

Тарифи на послуги теплопостачання встановлюватимуть органи місцевого самоврядування 16:37

У Чернігові триває підготовка до опалювального сезону, який умовно розпочнеться з 15 жовтня.

На Чернігівщині у р. Дніпро потонув 66-річний чоловік

На Чернігівщині у р. Дніпро потонув 66-річний чоловік 16:18

26 липня о 12:20 з р. Дніпро поблизу с. Неданчичі Любецької територіальної громади Чернігівського району особовим складом 6-ї Державної пожежно-рятувальної частини з смт Ріпки піднято на поверхню тіло чоловіка, 1955 року народження, мешканця м. Суми, пошуки якого тривали майже три дні.

Викрито незаконне виробництво горілки

Викрито незаконне виробництво горілки 16:09

Співробітниками податкової міліції ГУ ДФС у Чернігівській області під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури, припинено діяльність незаконного виробництва горілчаних виробів.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 3 032 особи

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 3 032 особи 16:02

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 27 липня в області щеплено першою та другою дозою 136 026 людей.