Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 02:47:01

На Чернігівщині хворі проходять реабілітацію творчістю

28.08.2013   12:25Агенцiя

Довести, що медики можуть не тільки лікувати, а і творчо працювати, прищеплювати своїм пацієнтам почуття прекрасного та створювати умови для самовираження – така мета десятого, ювілейного, конкурсу-виставки, що відбувся напередодні Дня Незалежності у Чернігівській обласній психоневрологічній лікарні.

Конкурс проходив в рамкам всеукраїнського проекту “Мистецтво, що об’єднує всіх”.

Вже десять років поспіль у переддень святкування Дня Незалежності України колектив лікарні відкриває виставку-конкурс плодів, квітів, поробок з дерева, паперу, тіста, інших матеріалів, які начебто зовсім не годяться для творчості. На виставці представляють різноманітні народні страви та напої, виготовлені за давніми українськими рецептами – узвари із сушини, свіжих ягід, меду, а ще медовуху та запашний самогон. Втім, це не головне. Адже такими виставками медики руйнують міфи про те, що для успішного лікування пацієнтам потрібні лише лікарські препарати.

– Хворі долучаються до участі у цих виставках. Таким чином вони проявляють свою особистість, творчі здібності. Люди відчувають задоволення та визнання своє праці. А це дуже важливий момент у плані реабілітації пацієнтів – психічно хворих та тих, котрі мають неврологічні розлади, – розповів заступник начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Володимир Пулін. – Територія обласної психоневрологічної лікарні, наче створена для проведення таких виставок.

– Ми, чи не єдиний медичний заклад Чернігівщини, який проводить виставки такого масштабу, – стверджує головний лікар Володимир Ященко. – У нас є бажання і перспективи робити це і надалі. Творчою реабілітацією хворих ми займаємося не лише раз на рік, а протягом всього року. Наприклад, ландшафтний дизайн не залежить від пори року. Наша конкурсна комісія чотири рази на рік підбиває підсумки того, як виглядає закріплена за відділеннями територія. Ми ні в чому не обмежуємо наших лікарів і пацієнтів та вітаємо їхнє бажання творчо розвиватися та розкривати свій потенціал.

На виставці було на що подивитися – персонажі українського фольклору, виготовлені із різноманітних матеріалів, елементи ландшафтного дизайну, вироби з глини, дерева, предмети домашнього вжитку, інтер’єри сільських хатинок, вишиті рушники та ікони. Ось, наприклад пацієнтці одного з відділень процес вишивання рушників та постільної білизни допомогли відчути радість життя. “Якщо щось робиш своїми руками, то це заспокоює. Це моя улюблена справа, і за своє життя я зробила більше 300 виробів!”, –розповіла вона.

Численних відвідувачів виставки, серед яких були і керівники обласних лікарняно-профілактичних закладів, а також представники медичної спільноти із Гомеля, зацікавили практично всі експозиції, створені із великим душевним теплом та натхненням.

Членам журі було доволі складно визначити переможців. Втім, конкурсна комісія все ж таки визначила переможців: у номінації “Краща територія” перше місце посів колектив відділення №19, друге – відділення №15, третє отримали медики та пацієнти п’ятого відділення. У номінації “Краща виставкова експозиція” перемогло відділення №15, друге місце дісталося відділенню №19, а відділення №8 – посіло третє місце. Переможців виставки-конкурсу було нагороджено призами та цінними подарунками. До речі, від профспілкового комітету медичних працівників області лікарня отримала електронне обладнання для конференц-зали.

Прес-служба МОЗ України

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.