Про лейшманіози
У зв’язку з всесвітніми процесами глобалізації, частішим відвідуванням громадянами України держав з теплим кліматом (туризм, заробітчанство, участь у миротворчих місіях тощо) зростає ризик завозу не притаманних для нашого регіону паразитарних хвороб. Одними з таких захворювань є лейшманіози.

За повідомленням Міністерства охорони здоров’я України з 2005 року в країні щорічно реєструються кілька випадків тяжких захворювань на лейшманіози, а у 2008 році вже двоє таких хворих померли (м.м.Київ, Львів). Саме при епідобстеженні цих випадків було встановлено, що можливість зараження хворих була під час відпочинку в Криму поблизу міст Феодосії та Судака. Це перші місцеві в Україні випадки лейшманіозів, до цього реєструвались тільки завізні випадки, коли зараження відбувалося при перебуванні громадян України за кордоном.
Лейшманіози – це паразитарні захворювання. Збудниками слугують одноклітинні паразити – лейшманії, які належать до найпростіших. Існує до 20 видів лейшманій, тому лейшманіози включають цілу групу захворювань. Лейшманіози належать до трансмісивних інфекцій, переносниками яких є дрібні кровососні комахи – москіти. Москіти заражаються при укусах хворих людей чи тварин.
Слід пам’ятати, що збудники лейшманіозів навіть після успішного лікування можуть кілька років зберігатися в організмі людини, через 1-2 роки можуть з’являтися вузлики чи висип на шкірі. В Чернігівській області немає переносників цієї інфекції (нема необхідних умов для їх розвитку), проте не виключена можливість появи завізних випадків захворювань.
В місцях розповсюдження лейшманіозів важливим профілактичним заходом є запобігання нападу, укусів москітів – це застосування репелентів, використання електрофумігаторів, сіток на вікна, двері. У вечірній час слід носити головний убір, одяг з довгими рукавами, брюки, шкарпетки. Цю інформацію треба узяти до уваги громадянам, які виїжджають на відпочинок у Крим та за кордон у країни з тропічним і субтропічним кліматом. Вогнища лейшманіозів реєструються у країнах Африки, Центральної, Південної Америки, Близького Сходу, Середньої та Південно-Східної Азії, спорадичні випадки – у країнах Закавказзя.
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.