Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 21 червня, 00:22:24

Направлено до суду справу про зловживання опікунськими правами

16.08.2013   09:34Агенцiя

Прокуратурою м.Чернігова направлене до суду з обвинувальним актом кримінальне провадження щодо жінки, яка використовувала свої права піклувальника над майном неповнолітнього з корисливою метою.

За відсутності дозволу органу опіки та піклування вона здавала житло підопічного у найм стороннім особам, за що отримувала кошти, які використовувала на власні потреби. При цьому, ігноруючи покладені законодавством зобов’язання, комунальні послуги вона не оплачувала, внаслідок чого виникла заборгованість більш ніж на 7 тис. грн.

Окрім того, характер використання житла квартирантами був таким, що воно стало непридатним для проживання.

Згідно обвинувального акта, такі дії кваліфіковано за ст.167 Кримінального кодексу України (зловживання опікунськими правами). Одночасно прокуратурою заявлено цивільний позов в інтересах потерпілого про відшкодування збитків.

За нормою кримінального кодексу, використання опіки чи піклування з корисливою метою на шкоду підопічному (зайняття житлової площі, використання майна тощо) карається штрафом від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Також закон передбачає можливість звільнення від кримінальної відповідальності в разі добровільного відшкодування завданої підопічним матеріальної шкоди.

Прес-служба прокуратури м.Чернігова

Останні новини Чернігівщини

20 червня - День Святої Трійці. П’ятидесятниця

20 червня - День Святої Трійці. П’ятидесятниця 07:24

Дух Святий, за обітницею Спасителя, зійшов на апостолів у вигляді вогненних язиків, на знак того, що Він дав апостолам здатність і силу для проповіді Христового вчення всім народам.

20 червня - День медичного працівника

20 червня - День медичного працівника 07:22

День медичного працівника - свято лікарів та пацієнтів Професійне свято, нині Міжнародний День медичного працівника відзначається в третю неділю червня.

20 червня - День батька (День тата)

20 червня - День батька (День тата) 07:20

Ініціатором першого Дня батька виступила жінка Свято День батька відзначають у третю неділю червня.

20 червня - Всесвітній день біженців

20 червня - Всесвітній день біженців 07:18

Протягом багатьох років різні країни та регіони відзначали власні пам’ятні дні й навіть тижні, присвячені біженцям. Одним з найвідоміших вважається День африканських біженців, який відзначається в кількох країнах 20 червня.

АНОНСИ ПОДІЙ