"Гради" продовжують бойові стрільби. ФОТО
15 серпня жителів Чернігова дещо злякав ранковий незрозумілий потужний грім. В деяких будинках навіть дрижало віконне скло.
За повідомленням керівництва 1-ї окремої танкової бригади 8-го армійського корпусу Сухопутних військ Збройних Сил України, яка дислокується поблизу селища Гончарівське Чернігівського району, на полігоні тривали бойові стрільби з реактивних систем залпового вогню БМ-21 «Град».
- Інтенсивна бойова підготовка проходить протягом усього весінньо-літнього періоду з березня поточного року з дотриманням необхідних заходів безпеки. Зазвичай, канонаду від вибухів можна почути лише за кілька кілометрів від полігону. Але цього дня військові стали заручниками погодних примх. Створення зон аномально низького атмосферного тиску призвело до розповсюдження звукової хвилі на великі відстані, - пояснює начальник регіонального медіа-центру Міністерства оборони України підполковник Вадим Мисник.
Врахувавши цю не прогнозовану ситуацію, командування бригади віддало наказ на припинення бойових стрільб. Заходи бойової підготовки на полігоні будуть відновлені за сприятливих погодних умов.
Довідково:
ТТХ реактивної системи залпового вогню БМ-21 ”Град”:
- бойова вага - 13700 кг
- калібр - 122,4 мм
- дальність стрільби:
- min - 1,6 км.
- max - 20,4 км.
- обслуга - 6 чол.
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні події в області за останню добу 12:20
Протягом минулої доби зареєстровано 9 небезпечних подій, а саме: 9 пожеж.
На Чернігівщині викрито лікарку ВЛК, яка за грошову винагороду встановлювала фіктивні діагнози для ухилення від мобілізації 12:19
У межах програми з викриття протиправних дій службових осіб військово-лікарської комісії «Зворотній бік ТЦК та ВЛК» за процесуального керівництва Деснянської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону повідомлено про підозру члену військово-лікарської комісії одного з РТЦК та СП на Чернігівщині за ч. 1 ст. 368, ч. 1 ст. 366 КК України (одержання службовою особою неправомірної вигоди, внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей).
Які платформи ШІ можуть полегшити роботу редакцій: поради експерта 10:21
Claude, ChatGPT, Perplexity, NotebookLM, ElevenLabs та інші сервіси штучного інтелекту можуть суттєво полегшити роботу медійників під час створення контенту.
«Точка опори» та «Досвід має значення»: стартували нові програми підтримки бізнесу та ринку праці 10:09
У фокусі онлайн-зустрічі «Діалог влади та бізнесу», що відбулася наприкінці минулого тижня, – дві нові урядові програми «Точка опори» та «Досвід має значення».
Вдалий виступ: 10 медалей у скарбничці Чернігівщини 09:16
З 25 до 26 квітня у Кам'янець-Подільському Хмельницької області відбувся ІІ етап Кубка України з легкої атлетики з метань, а також всеукраїнські змагання з легкоатлетичних метань на честь олімпійських чемпіонів Фаїна Мельник та Анатолій Бондарчук.