Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 25 червня, 22:29:18

На Чернігівщині вчили власноруч робити хліб від початку і до кінця. ВІДЕО

12.08.2013   07:20Агенцiя

У колись вимираючому хуторі Обирок, на Чернігівщині, тривав етно-фестиваль "Хліб". Офісні працівники та студенти, які звикли збирати врожай хіба з полиць магазинів, намагалися пройти шлях хлібороба від початку до кінця, — йдеться в сюжеті ТСН.

Жителі міста звикли заробляти собі на хліб язиком, а тут тепер треба підключити руки, щоб отримати на обід бодай скоринку. Серп у руки узяв навіть режисер стрічки "Той, хто пройшов крізь вогонь". Михайло Іллєнко бере до рук серп і почувається у полі, як риба у воді. Каже, що це — втрачене мистецтво, мистецтво виживання.

Такої кількості молоді хутір Обирок на Чернігівщині не бачив за всю свою історію. Тепер по сільських дорогах ходять циркачі, а на обійстях відроджують стародавні ремесла. Молодий режисер Леонід Кантер сам тут навчився хліборобської справи і тепер усіх запрошує.

Місцевий дід Іван зізнається, що раніше жали пшеницю лише жінки. Тепер дівчата уникають цього процесу, бо це заняття ріже руки.

Із кожного зжатого колоска слід добути зерно, для цього знадобиться справний ціпок. Молотять пшеницю усі гуртом: чоловіки, жінки і малі діти. Друзки летять, але, зізнаються хлібороби, все робиться з любов'ю, щоб паляниця вдалася.

http://tsn.ua/ukrayina/na-chernigivschini-vchili-vlasnoruch-robiti-hlib-vid-pochatku-i-do-kincya-306205.html

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині 9 пар одружилися за допомогою відео-зв'язку 18:36

Після повномасштабного військового вторгнення росії в Україну, зміни торкнулися багатьох сфер нашого життя, зокрема, і державної реєстрації актів цивільного стану.

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища 18:31

Екологічна інформаційна кава зустріч з представниками Молодіжної ради та представниками місцевої влади Городнянської громади пройшла 24 червня 2022 року в Городні.

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн 18:28

Невикористані кошти освітньої субвенції перерозподілили між навчальними закладами для виконання ремонтних робіт.

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки 18:00

Прилуцькою окружною прокуратурою до господарського суду направлено позов про cтягнення з підприємства безпідставно збережених коштів у вигляді орендної плати за землю в сумі 49551,43 грн. на користь Прилуцької міської ради.

Захисники Чернігова:

Захисники Чернігова: "Про сон на посту і думати не приходилося, а очі в темряві працювали в сто разів сильніше" 17:52

Олег, як, мабуть, і більшість українців, не вірив у повномасштабне вторгнення росії в Україну. Разом із тим він впевнено називає війну на сході держави війною, яка тривала понад вісім років.