Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 13 червня, 05:58:16

Символ, що об’єднає людей і покоління

31.07.2013   15:27Агенцiя

Своїми думками про нашу Центральну площу хотів би поділитись із жителями славного історичного міста над Удаєм – Прилуки. Дуже красиву площу зробили працівники: майстри-будівельники, всі ті, хто брав участь у її оформленні, і в першу чергу за ініціативи та фінансової підтримки Юрія Вікторовича Коптєва – людини, яка любить своє місто серцем і душею, своїми ділами доводить цю любов, щоб нам і нащадкам було чим пишатися та примножувати велич і красу рідного краю.

У центрі площі є пам’ятник політичному діячеві В. І. Леніну. Кожен політик має свої погляди, і тому між людьми завжди були протиріччя та суперечки. Прийшовши до влади, одні політики знімають із п’єдесталу своїх попередників, а самі забувають, що вони не вічні, і від цього політичного протистояння людям краще жити не стане.

Ми завжди повинні знати, пам’ятати нашу історію, якою б вона не була, щоб не повторювалось те, що пережили наші прадіди, діди, батьки – війну, голод, репресії, розруху. Добро має жити і перемагати!

На мою думку, пам’ятники політичним лідерам не повинні стояти на головній площі міста. Там місце для символу, який би об’єднував людей, покоління. Вважаю, що в центрі площі повинен стояти пам’ятник (не треба його піднімати високо над людьми) – це може бути символ родини, дорогий серцю кожної людини: матері, батьку, брату, сестрі, дідусю, бабусі. Для кожної людини найдорожчі в світі те місце та земля, де вона народилась, виросла і живе. Коли людині потрібна порада в життєвих негараздах, вона звертається до найрідніших людей – до своєї сім’ї – за порадою та підтримкою. А в кого вже й рідних не залишилось, той із болем у серці згадує їх. Сім’я – це продовження роду, звичаїв і традицій свого народу.

Народні традиції пройшли через століття, їх передавали від покоління до покоління завдяки сім’ї, родині. І, прийшовши на Центральну площу до «символу родини», хто б це не був: чи літня людина з онуком, чи молодята, які щойно побралися, людина порине у спогади босоногого дитинства – про матір, батька, сестру, брата, дідуся, бабусю – про те вічне, що живе в нашому серці.

«У своїй хаті своя й правда – це маєм добре пам’ятати», – писав Т. Г. Шевченко. Встановлюючи на площі нашого міста будь-які символи, пам’ятники, потрібно прислухатись до прагнень, побажань і думок жителів міста. Як говорив Ю. В. Коптєв, кожна людина повинна любити своє рідне місто та вболівати за нього.

Прочитавши цю статтю, люди висловлять свої думки, побажання та пропозиції, і на Центральній площі стоятиме символ, який запропонує громада. А ще в мене є пропозиція: звернутися усією громадою до Почесного громадянина міста Прилуки Юрія Коптєва щодо надання спонсорської підтримки та відкрити рахунок на збір коштів від мешканців міста на пам’ятник. Нехай примножуються добрі справи!

Григорій Дорошенко


http://gradpryluky.info/index.php?newsid=2687
 

Останні новини Чернігівщини

Оркестр “Філармонія”, Андрій Савчук, Владислав Назаренко: ХХ “Сіверські музичні вечори” продовжуються

Оркестр “Філармонія”, Андрій Савчук, Владислав Назаренко: ХХ “Сіверські музичні вечори” продовжуються 19:51

11 червня 2021 року ХХ Міжнародний фестиваль класичної музики “Сіверські музичні вечори”, присвячений 250-річчю Людвіга ван Бетховена, повернувся на сцену Чернігівського обласного філармонійного центру — втретє. Двічі його переривали наступи пандемії.

Піротехніки ДСНС Чернігівщини знищили 65 вибухонебезпечних предметів

Піротехніки ДСНС Чернігівщини знищили 65 вибухонебезпечних предметів 19:44

Аби запобігти виникненню надзвичайних ситуацій, пов’язаних з вибухами боєприпасів часів минулих війн, загибелі й травмування людей від них

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 54 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 54 нових випадків COVID-19 19:37

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 12 червня в області зафіксовано 54 нові випадки COVID-19.

Форум медійників Чернігівщини: хто переміг у конкурсі "Медіа Че"? 11:20

11 червня, в обласному художньому музеї імені Григорія Галагана відбувся традиційний обласний форум медійників Чернігівщини, приурочений до нещодавнього Дня журналіста.

Умови в'їзду до інших країн для українців 11:12

Триває сезон відпусток, тож нагадуємо, що через COVID-19 при відвідуванні популярних туристичних напрямків діє низка обмежень і вимог.