Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 26 січня, 17:15:11

ВІЛ-інфікована жінка може народити здорову дитину

24.07.2013   07:18

За ініціативи обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом 23 липня відбулося чергове засідання прес-клубу “Ділове слово”.

Головний лікар цього закладу Микола Дейкун, а також лікар – акушер-гінеколог центру Микола Бойко спілкувалися із журналістами про особливості лікування та профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу серед вагітних жінок, способи запобігання передачі ВІЛ-інфекції від матері до дитини, епідемічну ситуацію з ВІЛ-інфекції/СНІДу у Чернігівській області, основні напрямки розв’язання проблеми ВІЛ/СНІДу.

За інформацією Микола Дейкуна, нині на Чернігівщині перебуває на обліку 2793 ВІЛ-інфіковані, серед яких 78 дітей зі встановленим діагнозом ВІЛ-інфекції. Діагноз СНІД мають 435 осіб. Найбільша кількість інфікованих – у Щорському районі.

Впродовж І півріччя 2013 року під медичний нагляд взято 266 осіб. Рівень захворюваності на ВІЛ-інфекцію у 2013 році у порівнянні з аналогічним періодом 2012 року збільшився на 3% і становить 24,6 на 100 тис. населення.

За цей же період в області проконсультовано та обстежено на ВІЛ-інфекцію близько 56 тис. осіб, з яких 10 тис. належать до груп ризику. Також, продовжив Микола Дейкун, з метою зменшення ризику інфікування ВІЛ, створення передумов для реабілітації та лікування ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД, активних споживачів ін’єкційних наркотиків в області впроваджена програма замісної підтримувальної терапії. На даний час 89 споживачів ін’єкційних наркотиків отримують замісну терапію, з них 57 осіб мають встановлений ВІЛ статус, 20 осіб отримують антиретровірусну терапію.

Микола Бойко розповів про досягнення медицини у запобіганні передачі інфекції від матері до дитини. Зокрема він зазначив, що сучасна медицина має всі можливості для того, аби навіть у інфікованої матері народжувалися здорові діти. Головне – вчасно проходити обстеження і отримувати антиретровірусну терапію.

Підбиваючи підсумки, Микола Дейкун зазначив, що ВІЛ-інфекція/СНІД – поведінкове захворювання, зараження яким напряму залежить від способу життя, санітарної культури, рівня обізнаності громадян. Одне з основних завдань полягає в тому, щоб локалізувати епідемію та запобігти її подальшому поширенню. Задля цього і потрібна активна робота з громадянами, що належать до груп ризику, а також профілактичні дії серед усіх верств населення.

Останні новини Чернігівщини

Поліція Чернігівщини повідомила про підозру директору підприємства за ухилення від сплати податків на майже 14 мільйонів гривень

Поліція Чернігівщини повідомила про підозру директору підприємства за ухилення від сплати податків на майже 14 мільйонів гривень 11:49

Слідчі слідчого управління поліції Чернігівщини під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури встановили, що 56-річний директор підприємства організував протиправну схему, що дозволила йому ухилитися від сплати податків на суму майже 14 мільйонів гривень.

Поліція документує наслідки ворожих атак на Чернігівщині

Поліція документує наслідки ворожих атак на Чернігівщині 11:48

Вчора, 25 січня, росіяни поцілили дронами по житловому району в м. Семенівка Новгород-Сіверського району. Інформація про постраждалих не надходила.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:45

Протягом минулої доби зареєстровано 9 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 8 пожеж. Внаслідок цих подій загинули 2 особи та 2 особи постраждали.

26 січня: цей день в Україні і світі

26 січня: цей день в Україні і світі 08:43

День 1433 Російська агресія - Day 1433 Russian aggression

З 26 січня у Чернігові змінюється рух тролейбусів №3 та №7А

З 26 січня у Чернігові змінюється рух тролейбусів №3 та №7А 15:01

З понеділка, 26 січня, у Чернігові тимчасово змінюється схема руху тролейбусних маршрутів №3 та №7А.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини