На Чернігівщині зросло охоплення населення ВІЛ-сервісними послугами
У Чернігівській області поліпшилися темпи розвитку мережі кабінетів «Довіра», де громадяни можуть отримати послуги з консультування та тестування на ВІЛ, а також поліпшення лабораторної діагностики туберкульозу

Про це йшлося під час чергової апаратної наради у Держслужбі України соцзахворювань.
Показник захворюваності на туберкульоз у 2012 році у порівнянні з 2008 роком знизився на 24,1%, з 82,3 до 62,5 на 100 тис. населення. За перший квартал 2013 року кількісне зростання захворюваності відбулося внаслідок покращення діагностики туберкульозу, ширшому запровадженню експрес-діагностики, а також завдяки інтенсивній роботі з групами ризику. З метою розширення можливостей лабораторної мережі для своєчасної діагностики туберкульозу, в тому числі і мультирезистентного, придбане сучасне обладнання, зокрема для експрес-діагностики хіміорезистентного туберкульозу. Завдяки цьому скорочено термін виявлення туберкульозу.
У регіоні проводиться щоквартальний моніторинг індикаторів виконання завдань та заходів програми. Разом із тим, керівник відомства звернула увагу представників фтизіатричної служби області на питання якості харчування хворих на туберкульоз, розбудову матеріально-технічної бази, а також приведення їх до стандартів інфекційного контролю.
У сфері протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу протягом останніх років в області зменшується рівень інфікування населення на ВІЛ: з 1,5% - у 2009 році до 0,8% - у 2012 році. Щороку в регіоні відбувається тестування на ВІЛ понад 100 тисяч осіб, що становить 10-11% від загальної кількості населення області.
Протягом 2009-2012 років покращилася робота з обліку ВІЛ-інфікованих - з 35% у 2009 році до 58% у 2012 році. Це дало змогу охопити більшу кількість осіб ВІЛ-сервісними послугами.
Відмічається зменшення кількості ВІЛ-інфікованих вагітних та кількості дітей, народжених від ВІЛ-позитивних матерів. В області відмічається зменшення темпу приросту смертності від СНІДу: з 66,7% у 2010 році, 14,5% у 2011 році до 3% у 2012 році.
В області забезпечено широкий доступ населення до послуг консультування та тестування на ВІЛ, адже в усіх районних та міських лікарнях створені та функціонують кабінети «Довіра». Загалом в області функціонує 28 кабінетів «Довіра», однак щороку відбувається розширення мережі кабінетів. Так, у 2012 році на базі кабінету «Довіра» Прилуцької центральної міської лікарні відкрився сайт антиретровірусної терапії, де лікування отримують 23 пацієнта. На базі кабінетів «Довіра» діють три телефони довіри і всі бажаючі можуть отримати інформацію щодо актуальних питань ВІЛ-інфекції/СНІДу.
Голова Держслужби України соцзахворювань Тетяна Александріна відзначила високий рівень організації роботи обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом, системність та якість у проведенні аналізу епідемічної ситуації, ефективність у визначення проблемних питань та шляхів їх подолання.
За інформацією Держслужби України соцзахворювань
Останні новини Чернігівщини
Ліцей №12 отримав сучасне обладнання для занять з робототехніки від міста-побратима Градець-Кралове 17:27
У межах партнерства між Черніговом та містом-побратимом Градець-Кралове (Чеська Республіка) Чернігівський ліцей №12 отримав цінну допомогу — сучасні навчальні набори для занять з робототехніки.
Семенівська та Гончарівська громади отримали сучасні автівки за підтримки міжнародних партнерів 16:44
Минулого тижня Стабілізаційна платформа, яка працює на замовлення Федерального міністерства закордонних справ Німеччини, передала фургони Volkswagen Crafter Семенівській та Гончарівській громадам.
Викрали дівчину, вимагаючи повернути неіснуючий борг, – підозрюються двоє жителів Ніжина 16:12
За процесуального керівництва Ніжинської окружної прокуратури повідомлено про підозру двом жителям міста Ніжина у вимаганні, вчиненому за попередньою змовою групою осіб,в умовах воєнного стану та незаконному викраденні людини (ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 146 КК України).
Поліція в обличчях: «На варті справедливості в умовах війни» – історія слідчої поліції з Новгорода-Сіверського Галини Острик 15:34
Капітан поліції Галина Острик — слідча слідчого відділення Новгород-Сіверського райвідділу поліції.