Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 22 червня, 13:58:55

Фірма головного екоінспектора Чернігівщини відсудила у мисливців 2 гектари біля Київського моря

08.07.2013   11:08Агенцiя

Суд залишив ділянку площею 1,92 га в Козелецькому районі Чернігівської області у користуванні ТОВ “Еко Дніпро”.

Про це свідчить рішення Господарського суду Києва від 27 травня.

Раніше цією ділянкою у селі Тужар на підставі рішення виконкому Чернігівської облради від 1968 року користувалося Товариство військових мисливців та рибалок Збройних Сил України, яке є правонаступником радянського військового товариства.

У 2003 році Чернігівська облдержадміністрація передала цю ділянку у складі більшого наділу загальною площею 4,29 га в оренду на 49 років ТОВ “Еко Дніпро” для розташування риболовно-мисливської бази. Відповідне розпорядження оскаржувалося в судах, однак на сьогодні воно є чинним.

На момент звернення Товариства до суду у 2006 році рішення ОДА було визнане недійсним, тож Товариство вимагало розірвати договір оренди ділянки і визнати за ним право її оренди, а також стягнути з фірми 211,48 тис грн. збитків.

Госпсуд, відмовляючи у задоволенні позову, послався на рішення ВАСУ, який вже під час розгляду даної справи залишив рішення ОДА чинним. У своєму рішення ВАСУ посилається на постанову Верховного суду України від 18.11.2003, відповідно до якої радянські постанови щодо форм власності після 1991 року без узгодження з відповідними органами управління, визначеними Кабміном, вважаються недійсними. А рішень щодо передачі ділянки Товариству з того часу не приймалося.

Також суд послався на постанову Верховної Ради від 04.02.1994, яка встановила, що до законодавчого визначення суб’єктів права власності майна загальносоюзних громадських організацій колишнього СРСР, зазначене майно є загальнодержавною власністю.

Посилання Товариства на те, що у 2003 році за ним було зареєстроване право власності на мисливський будинок, що розташований на спірній ділянці, суд до уваги не взяв, оскільки Косаківська сільрада прийняла відповідне рішення без узгодження з відповідними органами управління, визначеними Кабміном.

Таким чином у Товариства відсутнє рішення органу держвлади про передачу ділянки у користування. Натомість є чинне розпорядження Чернігівської ОДА від 2003 року про передачу ділянки в оренду ТОВ “Еко Дніпро”. Крім того, Товариство не довело, що фірма порушила його права на майно, а саме дім мисливця, чергового, комору, 4 моторні човни і 77 веслових човнів, а також 150 весел.

ТОВ “Еко Дніпро” влітку 2003 року заснували киянин Сергій Задірака та Леонід Бурковський, який нині очолює Державну екологічну інспекцію у Чернігівській області.

http://nashigroshi.org/2013/07/08/firma-holovnoho-ekoinspektora-chernihivschyny-vidsudyla-u-myslyvtsiv-2-hektary-bilya-kyjivskoho-morya/

Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 406 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 406 осіб 13:14

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 22 червня в області першою та другою дозою щеплено 52 870 людей.

Земельні махінатори на Чернігівщині: самозванці зареєстрували клон компанії матері покійного нардепа Давиденка і хочуть приборкати земельний банк

Земельні махінатори на Чернігівщині: самозванці зареєстрували клон компанії матері покійного нардепа Давиденка і хочуть приборкати земельний банк 12:01

Родина покійного нардепа Валерія Давиденко намагається протидіяти махінаторам, які створили клон на їх компанію "Агродім" і тепер хочуть приборкати їх земельний банк.

У Ніжині започаткували щорічний годинний забіг дружби

У Ніжині започаткували щорічний годинний забіг дружби 11:52

21 червня на міському стадіоні «Спартак» відбувся «Годинний забіг Дружби» за ініціативи міського голови Олександра Кодоли.

Вшанували пам'ять жертв Другої світової війни

Вшанували пам'ять жертв Другої світової війни 11:03

22 червня у сквері ім. Попудренка відбулось урочисте покладання квітів з нагоди Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни.

Розпочато набір до участі в таборі молодіжного активу

Розпочато набір до участі в таборі молодіжного активу "Перехрестя-Юнь-2021" 09:44

Управління у справах сім’ї, молоді та спорту запрошує активну молодь Чернігова (учнів 9-11 класів) до участі в таборі молодіжного активу «Перстя-Юнь-2021».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини