Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 13 червня, 10:51:15

Сім мам із дітьми перебувають у Чернігівському обласному центрі матері та дитини “Батьки й дитина разом”

06.07.2013   10:01Агенцiя

Президент України Віктор Янукович висловив стурбованість ситуацією, що в нашій країні трапляються непоодинокі випадки відмови матері від дитини у пологовому будинку. Він переконаний – держава здатна допомогти матерям, які опинилися у важких життєвих обставинах, створивши в кожному регіоні центри матері і дитини, де їм надаватиметься відповідна підтримка.

Такий центр уже кілька років як створений і діє у Чернігові.

Створення центру – це спільний проект Представництва благодійної організації “Кожній дитині” в Україні, Державної соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді та Чернігівської обласної державної адміністрації.

Центр матері та дитини “Батьки й дитина разом” – заклад для тимчасового проживання жінок на сьомому-дев’ятому місяці вагітності та матерів із дітьми віком від народження до 18 місяців, які опинилися у складних життєвих обставинах, пов’язаних з високим ризиком розлучення матері і дитини, загрозою життю і здоров’ю матері чи дитини; молодих матерів, які не мають знань і навичок самостійного життя, догляду і піклування про дитину (неповнолітні матері, колишні вихованки інтернатних закладів тощо).

Центр працює в режимі цілодобового стаціонару. Під час проживання в ньому молоді матері мають можливість навчатись, відвідувати професійні курси. Працівники закладу надають необхідну соціально-психологічну допомогу, а також вчать доглядати за дитиною. Обов’язковою умовою перебування в центрі є самообслуговування – прибирання кімнат, приготування їжі тощо.

Заклад займає перший поверх двоповерхової будівлі загальною площею 179,1 м?, з них 116,09 м?– площа обладнана для кімнат мешканок з дітьми. Центр розрахований для одночасного перебування семи мам з дітьми, для кожної з яких передбачено окрему кімнату з санвузлом.

Для проведення групових консультацій, масових профілактичних та святкових заходів, організації дозвілля клієнтів у центрі обладнано ігрову кімнату, в якій є дитячі іграшки, диван, телевізор, магнітофон, DVD-програвач, комп’ютер. Медичний огляд дітей центру здійснюють дільничний лікар-педіатр та патронажна медична сестра філії дитячої поліклініки № 1 м. Чернігова.

За роки функціонування закладу в ньому перебувало 95 мам з 104 маленькими дітьми. Всі клієнтки – одинокі матері, в т.ч. 27% – із числа дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування, випускниці інтернатних закладів.

Після закінчення терміну перебування жінки не залишаються на одинці зі своїми проблемами: завдяки старанням соціальних працівників 45-ти особам придбано/відновлено житло, 95 – отримали допомогу в оформленні необхідних документів. Станом на 1 липня поточного року в закладі перебуває 7 мам і 7 дітей.

У центрі матері та дитини сформовано колектив кваліфікованих спеціалістів-соціальних працівників, психолога, юриста, соціального педагога, які забезпечують комплексну соціально-психологічну допомогу молодим матерям у складних життєвих обставинах.

Утримання центру здійснюється за рахунок коштів обласного бюджету в межах загального обсягу асигнувань, передбачених Департаменту сім’ї, молоді та спорту Чернігівської обласної державної адміністрації.

Соціальний центр матері та дитини “Батьки й дитина разом” розташований за адресою: м. Чернігів, вул. Елеваторна, 6. Контактний телефон 5-80-27, електронна адреса: cnocspd@ukrpost.ua.


За повідомленням ЧОЦСССДМ

Останні новини Чернігівщини

Оркестр “Філармонія”, Андрій Савчук, Владислав Назаренко: ХХ “Сіверські музичні вечори” продовжуються

Оркестр “Філармонія”, Андрій Савчук, Владислав Назаренко: ХХ “Сіверські музичні вечори” продовжуються 19:51

11 червня 2021 року ХХ Міжнародний фестиваль класичної музики “Сіверські музичні вечори”, присвячений 250-річчю Людвіга ван Бетховена, повернувся на сцену Чернігівського обласного філармонійного центру — втретє. Двічі його переривали наступи пандемії.

Піротехніки ДСНС Чернігівщини знищили 65 вибухонебезпечних предметів

Піротехніки ДСНС Чернігівщини знищили 65 вибухонебезпечних предметів 19:44

Аби запобігти виникненню надзвичайних ситуацій, пов’язаних з вибухами боєприпасів часів минулих війн, загибелі й травмування людей від них

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 54 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 54 нових випадків COVID-19 19:37

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 12 червня в області зафіксовано 54 нові випадки COVID-19.

Форум медійників Чернігівщини: хто переміг у конкурсі "Медіа Че"? 11:20

11 червня, в обласному художньому музеї імені Григорія Галагана відбувся традиційний обласний форум медійників Чернігівщини, приурочений до нещодавнього Дня журналіста.

Умови в'їзду до інших країн для українців 11:12

Триває сезон відпусток, тож нагадуємо, що через COVID-19 при відвідуванні популярних туристичних напрямків діє низка обмежень і вимог.