Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 28 жовтня, 16:32:40

У пункті пропуску "Нові Яриловичі" припинено спробу незаконного ввезення в Україну значної суми грошових коштів

19.06.2013   12:11

З метою забезпечення швидких та комфортних умов перетину громадянами державного кордону у пунктах пропуску діють «зелені коридори» або смуги спрощеного контролю. «Зеленим коридором» можуть скористатись громадяни, які не переміщують через кордон предметів, що підлягають оподаткуванню, декларуванню або мають заборони та обмеження щодо переміщення.


Але є непоодинокі випадки, коли громадяни, користуючись «зеленим коридором», порушують законодавство. Приміром, у пункті пропуску «Нові Яриловичі» припинено спробу незаконного ввезення грошових коштів.  До зони митного контролю заїхав  автомобіль ВАЗ під керуванням 44-річного громадянина Російської Федерації, що слідував з Республіки Білорусь до  України. Незважаючи на те, що для перетину кордону громадянин обрав «зелений коридор», проїхати за спрощеною схемою йому не вдалося. Митно-прикордонна оглядова група, зваживши на можливі ризики, прийняла рішення здійснити перевірку транспортного засобу. Після цього автомобіль перемістили на смугу «червоного коридору».

Під час огляду транспортного засобу на задньому сидінні автомобіля виявили сумку з грошима, в якій знаходилося 1 млн. 115 тис. рублів Російської Федерації та 700 доларів США. Власником цих коштів визнав себе громадянин, який кермував автомобілем.

За даним фактом працівниками Чернігівської митниці Міндоходів порушена адміністративна справа (ст. 471 Митного кодексу України «Порушення порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю»). Кошти у сумі 685 тис. російських рублів та 700 доларів США (за курсом НБУ на день виявлення загальна сума в гривнях становить 174,6 тис.), що є предметом правопорушення, вилучені. Після закінчення провадження матеріали справи будуть передані до суду. 

Згідно з нормами законодавства громадяни мають право переміщувати через кордон по «зеленому коридору» готівкову валюту у сумі до 10 000 євро (в еквіваленті) на одну особу. Кошти, що перевищують вказану суму, підлягають обов'язковому письмовому декларуванню, а іноді й документальному підтвердженню.

Останні новини Чернігівщини

12-а сесія Чернігівської міської ради VIII скликання розпочала свою роботу 14:10

Сьогодні, 28 жовтня, розпочала свою роботу дванадцята сесія Чернігівської міської ради восьмого скликання. На пленарному засіданні присутні чернігівський міський голова Владислав Атрошенко та 39 депутатів.

Де в Чернігівській області безоплатно лікують інсульти: список лікарень

Де в Чернігівській області безоплатно лікують інсульти: список лікарень 14:07

Лікування інсульту в Україні є повністю безоплатне, адже входить у Програму медичних гарантій та є пріоритетною послугою серед інших програм ПМГ. То як і де отримати гарантовану НСЗУ послугу?

Порушник з Куликівщини за допомогою остей наловив риби майже на понад 30 тис. грн. збитків

Порушник з Куликівщини за допомогою остей наловив риби майже на понад 30 тис. грн. збитків 13:59

28 жовтня 2021 року Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході проведення рибоохоронного рейду на водоймах Чернігівського району виявлено грубе порушення Правил рибальства.

Обстановка на кордоні

Обстановка на кордоні 13:50

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою. На всій ділянці державний кордон охороняється посилено, в пунктах пропуску здійснюється посилений прикордонний контроль.

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території  області за добу

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за добу 11:39

Протягом минулої доби зареєстровано 9 небезпечних подій, а саме: 7 пожеж та 2 випадки виявлення і знешкодження боєприпасів часів Другої світової війни.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини