Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 19 жовтня, 08:17:56

Прокуратура Чернігова вживає заходів до відшкодування боргів, які мають перед бюджетом міста великі замовники будівельних робіт

17.06.2013   11:49Агенцiя

Прокуратурою м.Чернігова розпочато кримінальне провадження щодо відповідального посадовця міськради, який у 2010 році підписав Акт готовності об’єкта до експлуатації щодо двох багатоквартирних будівель попри те, що замовник будівельних робіт не сплатив коштів на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста. У результаті цих дій посадової особи міський бюджет недоотримав 443,2 тис. грн..

За чинним на той час законодавством, а також вимогами «Положення про цільовий фонд розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м.Чернігова», такий акт мав підписуватися тільки після сплати власником будівництва до бюджету міста даного внеску.

Лише після прокурорського втручання проблема цієї заборгованості почала вирішуватись. Зараз міськвиконкомом і будівельним підприємством розглядається питання її погашення шляхом передачі до міської комунальної власності об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури.

Разом з тим, прокурорськими перевірками, проведеними впродовж 2012-2013 років, були виявлені й інші випадки, коли чернігівські замовники будівельних робіт ігнорували сплату пайових внесків. За результатами перевірок прокуратурою заявлено до суду три позови в інтересах виконавчого комітету міської ради про їх стягнення.

Пайова участь замовників будівельних робіт у створенні та розвитку інженерно-транспортної інфраструктури міста передбачена Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності». На підставі його норм міськвиконком по кожному об’єкту укладає з забудовниками відповідні договори. Певні складнощі з відшкодуванням пайових внесків у розвиток інфраструктури міста в судовому порядку можуть виникати і через недостатню досконалість таких договорів.

У зв’язку зі змінами до Закону «Про регулювання містобудівної  діяльності», які набрали чинності з 1 січня 2013 року, в органів місцевого  самоврядування стало ще менше важелів впливу на замовників будівельних робіт для забезпечення сплати останніми внесків на розвиток інфраструктури міста. У зв’язку з цим зміст і юридична повнота договорів із ними набирають першочергового значення.

Прес-служба прокуратури м.Чернігова

Останні новини Чернігівщини

Чернігів очікує на договори з НАК Нафтогаз

Чернігів очікує на договори з НАК Нафтогаз 19:11

У проблемному питанні щодо закупівлі газу для бюджетних закладів, які мають газові котельні і тому тепер мають придбати його самостійно, відбулися деякі процедурні зрушення. Про них повідомив заступник чернігівського міського голови Віктор Геращенко сьогодні, 18 жовтня, на зустрічі керівництва міста з делегацією батьків вихованців дитсадка №66.

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 126 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 126 нових випадків COVID-19 19:03

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 18 жовтня в області зафіксовано 126 нових випадків COVID-19.

Прокуратура повернула державі землі історико-культурного значення 16:06

Рішенням Козелецького районного суду Чернігівської області задоволено позов обласної прокуратури в інтересах Чернігівської обласної державної адміністрації до приватних осіб та ГУ Держгеокадастру в Чернігівській області про визнання недійсними наказів, свідоцтва про право власності та договору купівлі-продажу.

  Чернігівська область: рятувальники проводять профілактичні заходи серед громадян приватного житлового сектору

Чернігівська область: рятувальники проводять профілактичні заходи серед громадян приватного житлового сектору 16:04

Проведення рятувальниками Чернігівщини профілактичних відпрацювань житлового сектору є одним із методів боротьби з пожежами.

20,8% жителів Чернігівщини повністю вакциновані проти COVID-19

20,8% жителів Чернігівщини повністю вакциновані проти COVID-19 15:53

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 18 жовтня в області щеплено 377 016 осіб (46,3% від загальної кількості населення).