Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 19 жовтня, 09:32:34

На Чернігівщині триває операція “Трикстер”

17.06.2013   07:30

Операція має активізувати розкриття шахрайств через Інтернет, а також виявляти латентні злочини, припиняти незаконну діяльність віртуальних обмінних пунктів та реальних пунктів вводу-виводу електронних грошей.

Аналіз криміногенної ситуації свідчить, що значну частину від зареєстрованих злочинів складають протиправні заволодіння коштами громадян з використанням електронно-обчислювальної техніки та інтернет-мережі, саме тому операція називається “трикстер” (обманщик). Основними схемами вчинення шахрайств з використанням ЕОМ та інтернету є:

– отримання передоплати під приводом купівлі-продажу товарів та послуг;

– створення віртуальних „фінансових пірамід” в кіберпросторі (МММ-2011, SWB, INTWAY та інші);

– під приводом прийняття внесків як інвестицій, довірчого управління фінансовими активами, надання інших фінансових послуг в інтернет-мережі, у тому числі для участі в операціях, які здійснюються на міжнародному міжбанківському валютному ринку „Форекс”;

– під виглядом розіграшу коштів чи подарунків, у тому числі з використанням платних телефонних номерів чи коротких повідомлень;

– шляхом розміщення оголошень з пропозиціями високоприбуткової роботи вдома з обов’язковим первинним (вступним) внеском;

– через пропозиції перераховувати кошти на так звані “чарівні гаманці”, відкриті в небанківських електронних платіжних системах, що нібито автоматично збільшують вкладену суму та повертають вкладнику.

Збитки від такого виду злочинної діяльності лише в проекті „МММ-2011” становлять 350-400 млн. доларів США.

Злочинці активно використовують можливості різного роду прогалин правового поля й анонімно реєструють електронні гаманці на вигадані анкетні дані, що призводить до безконтрольного здійснення транснаціональних платіжних операцій, електронної конвертації валют, обміну електронних грошових одиниць на готівкові чи безготівкові кошти і навпаки. Тому міліція звертається до громадян бути вкрай пильними і обережними під час інтернет комерції чи купівлі товарів через інтернет.

Останнім часом досить розповсюдженим видом обману через всесвітню мережу є шахрайство за допомогою розсилки листів електронною поштою, тому

– не відповідайте на електронні листи від підозрілих продавців;

– не проводьте повну або часткову передоплату за допомогою грошового переказу (Western Union, Webmoney, MoneyGram);

– якщо оголошення здалося вам підозрілим, відмовтеся від угоди.

Наприклад, шахраї розміщують на сайтах оголошення про продаж автомобіля (іншої техніки) за ціною в 3-4 рази меншою середньоринкової. При цьому в ролі “продавця” зазвичай виступає іноземець однієї з країн Європи.

Автомобіль нібито знаходиться за кордоном, і його відправку повинна здійснити міжнародна транспортна компанія. В ході переговорів потенційний покупець автомобіля отримує підтверджені від транспортної компанії, що автомобіль вже знаходиться у них і всі витрати з доставки оплачені “продавцем”.

Покупець отримує фіктивний лист, в якому адміністрація сайту нібито підтверджує реєстрацію даного автомобіля в Україні, а також надійність транспортної компанії. При цьому в лист можуть бути вставлені логотипи сайту, а підписи до нього може бути вказано ім’я одного зі співробітників служби підтримки сайту.

Після цього “продавець” просить перерахувати гроші на його рахунок, а на доказ своєї чесності надсилає скановані копії свого паспорта і посвідчення водія.

Будьте уважні, так діють шахраї! Якщо ви отримали лист подібного змісту, відразу ж припиняйте будь-які контакти з даними “продавцем” і ні в якому разі не переводьте гроші на його рахунок.

Якщо ви маєте підозру щодо чесності того чи іншого інтернет-продавця, телефонуйте у відділ боротьби з кіберзлочинністю УМВС України в Чернігівській області за номером 4-32-87.
 

Останні новини Чернігівщини

Обстановка на кордоні

Обстановка на кордоні 09:22

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Понад 24 тисячі клієнтів ТОВ «Чернігівгаз Збут» не платили за газ протягом останніх місяців

Понад 24 тисячі клієнтів ТОВ «Чернігівгаз Збут» не платили за газ протягом останніх місяців 09:13

Станом на початок жовтня борг побутових клієнтів ТОВ «Чернігівгаз Збут», що працює під брендом «ТВІЙ ГАЗЗБУТ», перевищує 279 мільйонів гривень.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:46

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 17 жовтня по 8:00 18 жовтня 2021 року

19 жовтня - який день, свято та прикмети

19 жовтня - який день, свято та прикмети 08:45

19 жовтня - День написання листа в майбутнє. У це свято у кожного є чудова можливість залишити невеликий слід, склавши послання в майбутнє.