Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 2 жовтня, 07:34:16

У громадянки Росії відібрали 2,6 га української землі

10.06.2013   11:05

Органами прокуратури Чернігівської області у 2013 році активізовано роботу щодо захисту інтересів громадян і держави у сфері використання земель сільгосппризначення.

Як зазначив прокурор області Максим Говоруха, це сприяло забезпеченню своєчасного попередження незаконного вибуття земель із державної та комунальної власності, усуненню наслідків, спричинених земельними правопорушеннями.

З початку року прокурорською перевіркою встановлено ряд порушень на даному напрямку.

Так, у 2009 році громадянка Російської Федерації К. набула у власність дві земельні ділянки загальною площею 2,6 га, проте заходів щодо їх відчуження упродовж року не вжила. Рішенням Ніжинського  міськрайонного суду від 22.03.2013, яке наразі набуло законної сили, позов прокуратури з цього питання задоволено, право власності іноземної громадянки припинено, а землі передано до державної власності.

З аналогічних  підстав пред’явлено 2 позови прокурором Бахмацького району щодо примусового відчуження 4 га земель, які задоволено судом, а також прокурорами Бобровицького (8 га) та Городнянського (4 га) районів, які перебувають у провадженні судів.

Загалом з початку року з метою усунення порушень у сфері земельних відносин зареєстровано 6 кримінальних проваджень, розглянуто та задоволено 90 подань, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 66 посадових осіб. До суду заявлено 114 позовів на суму понад 4,5 млн. грн., з яких задоволено 78 на майже 3 млн. грн. За постановленими судовими рішеннями до державної власності повернуто майже 100 га земель, ще понад 250 га підлягають поверненню.

За законом, власниками землі у державі можуть бути лише громадяни України та юридичні особи. Згідно із Земельним кодексом України отримати землю у приватну власність можуть також і іноземні громадяни. Проте це лише за умови отримання ними землі у спадщину з подальшим її відчуженням упродовж року.

Останні новини Чернігівщини

 Чернігівська поліція проводить досудове розслідування за фактами приховування тяжкого злочину та розбещення неповнолітніх

Чернігівська поліція проводить досудове розслідування за фактами приховування тяжкого злочину та розбещення неповнолітніх 09:03

Вчора, 28 вересня, слідчі поліції відкрили провадження за статтею 396 Кримінального кодексу України (приховування тяжкого злочину) щодо посадових осіб установ освіти Чернігова, які могли приховати можливі факти розбещення неповнолітніх вчителем.

Із досвіду вшанування пам’яті загиблих Захисників України: Михайло-Коцюбинське 09:00

Важливим напрямом державної політики національної пам’яті в громадах України, зокрема й в Чернігівській області, є увічнення пам’яті про воїнів, які віддали своє життя за свободу, незалежність і територіальну цілісність України у протистоянні російській агресії.

Людмила Ключник: «Шансів почати нове життя у переселенців багато. Фахівці служби зайнятості готові допомогти кожному обрати свій шлях до роботи та досягти поставленої мети».

Людмила Ключник: «Шансів почати нове життя у переселенців багато. Фахівці служби зайнятості готові допомогти кожному обрати свій шлях до роботи та досягти поставленої мети». 08:56

Про це заявила очільниця Чернігівського обласного центру зайнятості на брифінгу в ОВА, що відбувся в рамках Всеукраїнської інформаційної кампанії «Робота для ВПО: ти потрібен», ініційованої Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, яка стартувала у вересні і триватиме до кінця жовтня поточного року.

Ігор Кузін: В Україні не зареєстровано випадків нового варіанту коронавірусу під назвою «Пірола»

Ігор Кузін: В Україні не зареєстровано випадків нового варіанту коронавірусу під назвою «Пірола» 08:54

У серпні ВООЗ опублікувала оцінку ризику нового штаму коронавірусу, відомого під назвою «Pirola», як такого, що потребує моніторингу на рівні кожної країни. Новий варіант вірусу (BA.2.86) вперше був зафіксований в Ізраїлі, потім зʼявився в США, Данії та Великобританії.

29 вересня: цей день в Україні і світі

29 вересня: цей день в Україні і світі 08:49

ДЕНЬ 583 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 583 RUSSIAN AGRESSION

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини