Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 12 травня, 06:58:30

Жителя Менського району покусав скажений єнот

01.12.2011   08:33Агенцiя

У 2010 році неблагополучними по сказу було оголошено 10 населених пунктів району. В січні 2011 року зафіксовано сказ кота в Городищі. А в останні дні листопада введено карантинні обмеження по двох випадках сказу диких тварин.

За інформацією начальника управління ветмедицини Олександра Белашка, в урочищі “50-й кілометр” поблизу Стольного двоє жителів району впіймали єнотовидну собаку, яка бігла обабіч шляху. Одного з них вкусила за руку. Нині потерпілий лікується від сказу.

А в Мені 27 листопада на подвір’ї по вулиці 8 Березня було вбито лисицю. До того руда розірвала гусака по вул. Шевченка. Де ще нашкодив хижак, визначають спеціалісти держветслужби, які вже розпочали подвірні обходи і профілактичні щеплення собак і котів проти сказу.

У листопаді також вбито лисицю у Феськівці, єнотовидних собак – у Ленінівці та Березні. Загалом протягом року зареєстровано 19 випадків появи лисиць в різних селах району і чотири випадки появи єнотів. Через контакт з дикими тваринами вимушено щеплено 22 голови великої рогатої худоби, чотири голови дрібної, шість коней, 11 голів свиней, 24 собаки та 21 кіт.

Профілактично щеплено 7 578 собак та 8 658 котів. Для цього використана вакцина, закуплена коштом державного бюджету та за пожертви небайдужих до проблеми сказу керівників сільськогосподарських підприємств, депутатів обласної ради Олексія Бутенка, Олександра Веселого, депутатів районної ради Володимира Прищепи, Василя Рогового, Миколи Костенка, Юрія Кота, Валерія Руденка,
Сергія Костючка, керівників ПП “Агро Перше Травня” Валерія Гайдукевича, ТОВ “Агро ресурс-2006” Олександра Валентія. Завдяки цьому абсолютна більшість собак і котів в районі мають дворічний імунітет проти сказу.

Та все ж, при виявленні у домашніх улюбленців ознак невластивої їм поведінки необхідно терміново їх ізолювати та звернутись у державну ветеринарну установу. Також необхідно пам’ятати, що будь які контакти з дикими тваринами обов’язково закінчуються відвідуванням кабінету лікаря, відповідального за профілактику сказу серед людей.

Щорічно в Україні реєструється приблизно 100 – 120 тисяч осіб, котрі звернулися до медичних установ з приводу укусів тваринами, з яких 60% одержують направлення на лікування за показниками підозри інфікування сказом. У цьому році таке лікування отримали 73 жителі району, з них – 28 дітей.

За даними благодійної організації “Альянс з боротьби зі сказом”, щорічно у світі 55 тисяч людей помирають від сказу – в середньому одна людина кожні 10 хвилин. І хоча близько 95% смертельних випадків реєструються в Азії і Африці, ця проблема є актуальною і для нашої держави. В 2011 році в Україні померло від сказу п’ять осіб, в тому числі – жінка з Величківки нашого району.

http://nslovo.com/blog/zhytelya-rajonu-pokusav-skazhenyj-jenot

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 37 нових випадків COVID-19

Виявлено 37 нових випадків COVID-19 20:37

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА в області станом на 11 травня зафіксовано 37 нових випадків COVID-19.

Співпрацюємо кожного дня: Тимошенко розповів про поліпшення діалогу з місцевою владою

Співпрацюємо кожного дня: Тимошенко розповів про поліпшення діалогу з місцевою владою 17:48

Заступник голови Офісу Президента, координатор програми Президента Володимира Зеленського "Велике будівництво" Кирило Тимошенко вважає, що співпраця держави з органами місцевого самоврядування дуже змінилося після місцевих виборів у 2020 році.

Патрульні виявили водія з імовірно підробленим посвідченням на право керування транспортним засобом

Патрульні виявили водія з імовірно підробленим посвідченням на право керування транспортним засобом 14:41

Вихідними один із патрульних екіпажів на вулиці Козацькій зупинив легковий автомобіль Renault Logan, водій якого порушив правила дорожнього руху.

Тринадцять громад Чернігівщини беруть участь у конкурсі

Тринадцять громад Чернігівщини беруть участь у конкурсі "Наша громада". Підтримайте! 14:26

Конкурс «Наша громада» проводиться для територіальних громад з 29 березня до 30 вересня й організований у рамках Програми USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE).

Наближається день, коли світ згадує людей, які померли від СНІДу. ВІДЕО 14:14

Зустріч із головою правління Чернігівського обласного відділення ВБО "Всеукраїнська мережа ЛЖВ" Анжелою Мойсієнко.