Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 22 квітня, 13:18:24

На один квадратний кілометр території Чернігівщини в середньому потрапило 3 т шкідливих речовин

04.06.2013   07:52

Чернігівщина за загальною площею третя в Україні і займає 5% її території.

Ліси та інші лісовкриті площі займають майже четверту частину території області. Щороку лісогосподарськими підприємствами рубками головного користування вирубується біля 3 тис.га лісу.

Важливим для довкілля є відтворення знищених ресурсів, тому кожного року на вирубаних площах висаджуються, висіваються та природно поновлюються молоді лісові насадження, яких у 2012 р. відтворено на площі більше 4 тис.га. У вкриті лісовою рослинністю землі в минулому році переведено біля 5 тис.га лісових культур та ділянок із природним поновленням.

Суттєвим чинником негативного впливу на природні ресурси області є викиди у повітря та розміщення відходів.

Протягом 2012 р. в атмосферу області від стаціонарних та пересувних джерел забруднення надійшло 93,5 тис.т забруднюючих речовин (без урахування викидів діоксиду вуглецю), що на 4,5% менше, ніж у 2011р.

Викиди метану та оксиду азоту, які належать до парникових газів, становили, відповідно, 16 тис.т (17% від загальної кількості) та 59 т (0,1%). Крім цих речовин, в атмосферу потрапило 2,5 млн.т діоксиду вуглецю, який також впливає на зміну клімату.

На один квадратний кілометр території області в середньому потрапило 3 т шкідливих речовин.

У 2012 р. на території області утворилося 741 тис.т відходів І–ІV класів небезпеки, з них 538 тис.т – на підприємствах та 203 тис.т – у домогосподарствах. Протягом року утилізовано, оброблено (перероблено) 103,1 тис.т (14% від загальної кількості утворених), спалено – 10,2 тис.т відходів, з них 97,3% використано у вигляді палива з метою отримання енергії та 2,7% – з метою їх теплової переробки.

На початок року в спеціально відведених місцях чи об’єктах та на території підприємств області накопичено біля 10 млн.т відходів.

У 2012 р. на охорону навколишнього природного середовища підприємствами області було витрачено 236,5 млн.грн., з них на очищення зворотних вод – 92,9 млн.грн., атмосферного повітря – 71,0 млн.грн., на збереження біорізноманіття і середовища існування – 20,5 млн.грн., поводження з відходами – 42,0 млн.грн.
 

Останні новини Чернігівщини

У Чернігівській області 10 закладів надають медичну допомогу при інсульті

У Чернігівській області 10 закладів надають медичну допомогу при інсульті 12:36

Допомога при гострому мозковому інсульті входить до Програми медичних гарантій, пацієнт із підозрою на інсульт безоплатно отримує всю необхідну діагностику, а у разі підтвердження діагнозу – лікування. У Чернігівській області допомогу при інсульті надають 10 закладів, які мають договір з Національною службою здоров’я України.

Легендарний лікер Jägermeister: як виготовляється та як правильно пити? 12:28

Більше восьмидесяти натуральних компонентів, строго виважена рецептура та понад 80 років історії — все це характеризує один з найвідоміших лікерів у світі, Jägermeister.

За матеріалами СБУ винесено вирок двом рашистам, які знущалися над мешканцями Чернігівщини

За матеріалами СБУ винесено вирок двом рашистам, які знущалися над мешканцями Чернігівщини 12:20

За матеріалами СБУ суд виніс вирок двом російським військовим, які скоювали воєнні злочини під час окупації Чернігівської області.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:31

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення, 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

За державну зраду та колабораційну діяльність судитимуть колишнього службовця ДСНС з Луганщини

За державну зраду та колабораційну діяльність судитимуть колишнього службовця ДСНС з Луганщини 09:28

Прокурорами Чернігівської обласної прокуратури у порядку спеціального досудового розслідування направлено до суду обвинувальний акт стосовно колишнього командира відділення частини спеціальної пожежної техніки аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС у Луганській області за фактами державної зради, вчиненої в умовах воєнного стану та колабораційної діяльності (ч. 2 ст. 111, ч. 7 ст. 111-1 КК України).

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини