Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 23 травня, 15:23:43

На один квадратний кілометр території Чернігівщини в середньому потрапило 3 т шкідливих речовин

04.06.2013   07:52

Чернігівщина за загальною площею третя в Україні і займає 5% її території.

Ліси та інші лісовкриті площі займають майже четверту частину території області. Щороку лісогосподарськими підприємствами рубками головного користування вирубується біля 3 тис.га лісу.

Важливим для довкілля є відтворення знищених ресурсів, тому кожного року на вирубаних площах висаджуються, висіваються та природно поновлюються молоді лісові насадження, яких у 2012 р. відтворено на площі більше 4 тис.га. У вкриті лісовою рослинністю землі в минулому році переведено біля 5 тис.га лісових культур та ділянок із природним поновленням.

Суттєвим чинником негативного впливу на природні ресурси області є викиди у повітря та розміщення відходів.

Протягом 2012 р. в атмосферу області від стаціонарних та пересувних джерел забруднення надійшло 93,5 тис.т забруднюючих речовин (без урахування викидів діоксиду вуглецю), що на 4,5% менше, ніж у 2011р.

Викиди метану та оксиду азоту, які належать до парникових газів, становили, відповідно, 16 тис.т (17% від загальної кількості) та 59 т (0,1%). Крім цих речовин, в атмосферу потрапило 2,5 млн.т діоксиду вуглецю, який також впливає на зміну клімату.

На один квадратний кілометр території області в середньому потрапило 3 т шкідливих речовин.

У 2012 р. на території області утворилося 741 тис.т відходів І–ІV класів небезпеки, з них 538 тис.т – на підприємствах та 203 тис.т – у домогосподарствах. Протягом року утилізовано, оброблено (перероблено) 103,1 тис.т (14% від загальної кількості утворених), спалено – 10,2 тис.т відходів, з них 97,3% використано у вигляді палива з метою отримання енергії та 2,7% – з метою їх теплової переробки.

На початок року в спеціально відведених місцях чи об’єктах та на території підприємств області накопичено біля 10 млн.т відходів.

У 2012 р. на охорону навколишнього природного середовища підприємствами області було витрачено 236,5 млн.грн., з них на очищення зворотних вод – 92,9 млн.грн., атмосферного повітря – 71,0 млн.грн., на збереження біорізноманіття і середовища існування – 20,5 млн.грн., поводження з відходами – 42,0 млн.грн.
 

Останні новини Чернігівщини

Городнянщина. Хроніка життя в облозі

Городнянщина. Хроніка життя в облозі 07:58

24 лютого. Того ранку о четвертій годині, коли ледь починало світати, Городня не спала.

Як будуть відновлювати зруйновані під час бомбардувань підприємства Чернігівщини?

Як будуть відновлювати зруйновані під час бомбардувань підприємства Чернігівщини? 07:50

Промислові потужності Чернігівщини зазнали значних пошкоджень під час активних бойових дій.

Як під час війни проходить освітній процес на Чернігівщині?

Як під час війни проходить освітній процес на Чернігівщині? 07:34

Через широкомасштабну збройну агресію російської федерації проти України та активні бойові дії, які проходили на території Чернігівської області, багато цивільних об’єктів та об’єктів критичної й соціальної інфраструктури зазнали нищівних ударів.

23 травня - цей день в Україні і світі

23 травня - цей день в Україні і світі 07:30

23 травня в Україні – День морської піхоти, День Героїв – свято пам'яті борців за свободу України.

   Служба зайнятості розпочала підготовку кадрів до наступного опалювального сезону

Служба зайнятості розпочала підготовку кадрів до наступного опалювального сезону 16:24

Причому як для роботодавців, так і для шукачів роботи, ця послуга цілком безкоштовна. Переконатися в цьому вже сьогодні мають змогу три підприємства, а саме: ТП «Прилукитепловодопостачання» АТ «Облтеплокомуненерго» та ТОВ «Ніжин ТеплоМережі».

АНОНСИ ПОДІЙ