Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 11 березня, 13:55:49

31 травня в Україні проводиться Всесвітній день боротьби з тютюнопалінням

31.05.2013   08:15Агенцiя

У всьому світі в останній день травня проводиться міжнародна акція по боротьбі з курінням – Всесвітній день без тютюну, або день, вільний від тютюнового диму. Він був встановлений Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) в 1987 році. Перед світовою спільнотою було поставлено вагоме завдання – домогтися, щоб в XXI сторіччі проблема паління тютюну зникла.

Загальновідомо, що вживання тютюну – причина передчасних смертей, хвороб в усьому світі. На сьогоднішній день, за даними звіту ВООЗ, від вживання тютюну щороку помирає понад 5 мільйонів людей; прогнозно до 2030 року ця цифра зросте до 8 мільйонів смертей щорічно. Але людство здатне цьому запобігти.

За даними Головного управління статистики у Чернігівській області, сукупні витрати на одне домогосподарство, в середньому, у розрахунку за місяць на тютюнові вироби рік від року зростає.

Наразі курцями є біля половини всього чоловічого населення і близько чверті жіночого. В Україні склалася особливо небезпечна ситуація щодо активного поширення тютюнопаління у молодіжному середовищі. Не менш небезпечним є пасивне куріння, особливо для дітей та молоді.

Але існує і інший бік загрози від паління. В літній період більшість населення активно відвідує ліси (лісові масиви займають біля 21% території Чернігівської області) і задля відпочинку, і для сезонного збирання та заготівлі грибів та ягід. При настанні спеки непоправної шкоди лісовим насадженням може завдати недбало кинутий недопалок. Вогонь може блискавично спалахнути та розповсюдитись в умовах сильної посухи на великі відстані. Через територіальну особливість виникає висока та надзвичайна пожежна небезпека на торфовищах Чернігівської області.

Тому Всесвітній день боротьби з тютюнопалінням є ще однією нагодою для усвідомлення небезпеки, яку паління несе не тільки здоров’ю населення, а й навколишньому природному середовищу.


Наталія Радченко, Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Чернігівській області
 

Останні новини Чернігівщини

Освіта, здоров’я та потреби ВПО ­– В’ячеслав Чаус провів нараду з керівниками районів 11:06

Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус провів нараду зі своїми заступниками й керівниками районів. Обговорили поточні питання по багатьох напрямах життєдіяльності громад.

Надзвичайні події в області за останню добу 11:04

Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 7 пожеж., внаслідок небезпечних подій постраждала 1 особа.

11 березня: цей день в Україні і світі

11 березня: цей день в Україні і світі 09:02

День 1477 Російська агресія - Day 1477 Russian aggression

Нелегальні азартні ігри: у Чернігові викрито та припинено діяльність грального закладу

Нелегальні азартні ігри: у Чернігові викрито та припинено діяльність грального закладу 11:04

За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру місцевому жителю у незаконній діяльності з організації та проведення азартних ігор, за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 203-2 КК України).

На розвиток науки у Чернігівській області у 2026 році спрямували 16,83 млн грн

На розвиток науки у Чернігівській області у 2026 році спрямували 16,83 млн грн 10:19

Цього року за результатами державної атестації наукових установ і закладів вищої освіти Чернігівщина отримає 16,83 мільйона гривень базового фінансування науки.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини