Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 19 квітня, 06:13:23

Отрута на вулицях міста – небезпека для людей і тварин. ВІДЕО

22.05.2013   14:40Агенцiя

Сьогодні Україна потопає в отрутохімікатах. Перелік дозволених для використання пестицидів і агрохімікатів з шаленою швидкістю поповнюється новими препаратами.

Застосовуються пестициди на кожному кроці – від препаратів для масштабної обробки сільгоспугідь в агропромисловості до засобів для присадибних ділянок і побутових потреб. Таке широке розповсюдження пестицидів призводить до інтенсивного забруднення природного середовища, знищення цілих популяцій диких тварин. Найбільш токсичний препарат з класу родентицидів – фосфіт цинку зажив собі слави найнебезпечнішої отрути 20 століття. Фосфід цинку не виробляється окремо, це відходи металургійної промисловості. До недавнього часу технічний фосфід цинку ввозився до України з Китаю та Індії, а далі перероблявся і у вигляді різноманітних родентицидів потрапляв на українські поля і у вільний продаж в якості побутових засобів від гризунів.

Внаслідок масового застосування фосфіду цинку страждають більше 100 видів диких птахів і звірів, більше 30 видів тварин потрапили в Червону книгу. Фосфід цинку отруює підземні води, які потім отруюють людей.

Фосфідом цинку труять бездомних собак і власницьких тварин, часто від нього страждають і люди, особливо маленькі діти.

Під тиском екологів в серпні 2012 року Державна митна служба України прийняла рішення про заборону ввезення в Україну фосфіду цинку. Сьогодні у переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні фосфіду цинку немає. Але є фосфіт, роденфос, стрілец, щурин, які містять той самий фосфід цинку.

В більшості країн ЕС, Росії, Білорусі фосфід цинку заборонений. Крім того замість агрохімікатів активно застосовуються біологічні препарати. В Україні такої екологічної політики поки немає.

Тиждень тому міністр природних ресурсів України О. Проскуряков в своєму інтерв’ю повідомив, що в планах міністерства на цей рік розгляд питання про заборону та зняття з державної реєстрації родентицидів з діючою речовиною фосфід цинку. Але поки жодних конкретних кроків в цьому напрямку не зроблено.

Враховуючи, що кошти від реєстрації пестицидів і агрохімікатів є прямим доходом для державних інституцій, які проводять таку реєстрацію, мабуть не варто сподіватись на швидке остаточне вирішення питання. В цьому випадку дуже важлива активна позиція громадськості.

Крім того, заборона використання фосфіду цинку може бути ініціативою органів місцевого самоврядування, які піклуються про екологічний стан та безпечні умови життя членів громади. На цей час депутатами Чернігівської міськради розробляється проект рішення міської ради про заборону продажу та використання родентицидів з діючою речовиною фосфід цинку на території м. Чернігів.

Текст "Експертна думка", відео ТК "Дитинець"

Останні новини Чернігівщини

 150 мільйонів гривень держсубвенції на ремонт та будівництво укриттів у школах Чернігівщини: подати заявку можна вже сьогодні

150 мільйонів гривень держсубвенції на ремонт та будівництво укриттів у школах Чернігівщини: подати заявку можна вже сьогодні 17:03

Наш регіон – один із 8 в Україні, який, відповідно до рішення Кабінету Міністрів України, отримає кошти від держави на облаштування безпечних умов у закладах освіти.

Фестиваль Взаємності як Простір для діалогу: Унікальна платформа для взаємного інспірування

Фестиваль Взаємності як Простір для діалогу: Унікальна платформа для взаємного інспірування 16:54

Театральний „Фестиваль взаємності“ об’єднає чеських та українських митців у п’яти містах України. ǿетою фестивалю є поєднання культурних наснаг Чеської Республіки та України через мистецьке вираження та підтримку діалогу й взаєморозуміння серед митців обох країн.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій техногенного та природного характеру, а саме: 1 дорожньо-транспортна пригода та 4 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала. Внаслідок ракетного обстрілу травмовано 77 осіб, з них 4 дитини, підтверджено загибель 18 осіб.

У Чернігові завершено пошуково-рятувальну операцію на місці ворожої атаки 09:59

Станом на ранок 18 квітня відомо вже про 18 загиблих людей, постраждали 78 осіб, з них 4 дітей.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини