Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 19 квітня, 20:11:10

Прилуки почистішали. чи надовго?

10.05.2013   10:44Агенцiя

У Прилуках з 8 квітня по 8 травня тривав місячник по благоустрою та санітарній очистці міста. І от настав час дізнатися його результати.

- Цьогорічний весняний місячник був складним, - розповів заступник міського голови Прилук Володимир Назім. - По-перше, несприятливі погодні умови завадили розпочати його вчасно, тож фактично місячник тривав лише три тижні. По-друге, далеко не всі мешканці Прилук сумлінно поставилися до причепурювання міста після зими. Декому із суб'єктів господарювання було невтямки, що вулиці прибираються за спеціально розробленим графіком і що на одній і тій же вулиці транспорт комунального підприємства "Послуга", яке вивозить сміття, тижнями не чергує. Тож і виходило, що вже наступного дня після того, як ми навели лад на якійсь із вулиць, там знову з'являлися купи непотребу. Адже прибирали коли кому заманеться. Одні - сьогодні, інші - завтра чи післязавтра. Звідси й сміття на узбіччях доріг, захаращені контейнерні майданчики. Доводилося по кілька разів ганяти техніку і направляти двірників на одні й ті ж ділянки. До прикладу, вулицю Київську прибирали п'ять чи шість разів. І таке було практично по всіх Прилуках, окрім як у приватному секторі.

Хоча й тут не обійшлося без негативу. Вулицю Гімназичну прибирали чотири рази. Те ж саме можна сказати і про Садову та Земську, де наводили лад КП "Прилукитепловодопостачання" і "Міськсвітло". Люди знову й знову виносили сміття зі своїх обійсть на вже прибрані комунальниками території. І "Послуга", додатково витрачаючи пальне, вивозила його. Хоча майже 30% прилучан так і не уклали договори на вивіз твердих побутових відходів.
- На мою думку, одна з причин того, що жителі Прилук виносять сміття на дороги й прилеглі території, - недостатній контроль з боку екологічної інспекції, - сказав Володимир Іванович. - Вона працює, але важелів впливу на порушників їй усе ж не вистачає. Та попри це протоколи складаються. Справи порушників розглядає адміністративна комісія при виконавчому комітеті міської ради. І майже у ста відсотках випадків карає їх штрафом, розмір якого на сьогодні складає від 340 до 1360 гривень. Та, схоже, не на всіх це діє…

Але не все так погано, як може видатися на перший погляд. Заступник міського голови добрим словом відзначив суб'єктів господарювання, котрі й свої території прибрали, й техніку для прибирання інших надали. Це МПБП "Стимул", ПП "Монтаж-наладка", СТОВ "Батьківщина", Прилуцький район електричних мереж, ТОВ "Фінком".
- Наші Прилуки мають бути гарними, - наголосив Володимир Назім. - Міська влада робила, робить і надалі робитиме все, аби чистота вулиць у Прилуках стала своєрідною візитівкою міста. Та самим нам не впоратися. За порядком мають слідкувати всі: і влада, і підприємства та підприємці, і мешканці. Тільки тоді ми досягнемо бажаного результату.

І насамкінець дві цифри. За квітень поточного року з території Прилук було вивезено 11680 кубометрів твердих побутових відходів, тоді як в інші місяці вивозиться в середньому 6834. Упевнений, що жити на смітнику не подобається нікому. Тож давайте робити все, аби Прилуки й справді ставали чистішими.


Андрій Гончар, газета "Відомості Чернігівщини"
 

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини