Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 17 липня, 02:01:52

Чи виживуть друковані видання?

28.11.2011   07:24Агенцiя

Сьогодні в розпалі передплатна кампанія на друковані видання на наступний рік, а отже, розгорнулася запекла боротьба між виданнями за передплатників. Однак сьогодні перед виданнями вже не стоїть мета підняти тиражі.

Головне – зберегти те, що є, вважає Володимир Приходько, директор Чернігівської філії “Укрпошти”. Місцеві видавці, за його словами, щоб заманити читача, готові йти на хитрощі.


На Чернігівщині читають у 1,5 разу більше, ніж по Україні

– Скільки чернігівців сьогодні читає пресу?

– Чернігівська філія “Укрпошти” зайняла перше місце в Україні за доходністю і за передплатою. Якщо загалом по Україні на одну людину приходиться десь 0,4 видання, то в нашій області – 0,65. Для сучасної Європи ці цифри просто захмарні, адже Інтернет активно завойовує ринки. Мабуть, у цьому плані нам на руку те, що населення області стрімко старішає. Є населені пункти, наприклад, у Ріпкинському районі, де наймолодшому мешканцю 67 років. А у старшого покоління звичка виписувати друковані видання залишилася. Вони читають і місцеву пресу, виписують “районки”. Ми працюємо над тим, щоб зберегти тиражі місцевих видань, навіть невеличких, і піклуємося про підтримання стабільного ринку. Якщо я бачу, що тиражі наганяються, я серйозно на це реагую. Передплатники, як правило, стабільні. Хто читає, той читає.

Безкоштовний “сир” краще?

– Як вважаєте, безкоштовні рекламні видання можуть сьогодні скласти конкуренцію серйозній місцевій пресі?

– Так, це серйозна загроза. З’являються кольорові повноформатні безкоштовні видання з суспільно-політичною, розважальною, рекламною інформацією, з телепрограмою – повноцінні газети. Читачу просто не треба платити. Зараз ці газети розкручуються, нарощують тиражі, щоб перед виборами вигідно продатися. З нами вони заключають договори на розповсюдження як рекламні видання. Відмовити їм ми не можемо. Є, наприклад, безкоштовне видання, місячний тираж якого 100 тисяч. Загалом, безкоштовні газети на Чернігівщині займають 7-8% тиражу.

Як “купити” читача?

– Кажуть, центральні ЗМІ доплачують листоношам за передплату навіть більше, ніж коштує саме видання…

– До нас надходять листи від столичних видавців із пропозиціями проводити конкурси. Пропонують і сто гривень за передплату однієї газети, і більше. Я таку політику не підтримую. Якщо пустити ці гроші на ринок, то ми знищимо місцеву пресу – без роботи залишаться наші люди, наші журналісти. Були випадки, коли листоношам обіцяли гроші, люди старалися, передплачували, а винагороду за це так і не отримували. Місцеві видавці таким не займаються.

– А що ж роблять чернігівські медійники, щоб зберегти передплату?

– Видання підходять до цієї проблеми по-різному. Наприклад, ось Щорська районна газета на професійне свято організувала для листонош концерт. Звичайно, тепер люди, побачивши, що про них піклуються, згадають про цю газету під час передплати. Хтось робить ремонт у поштових відділеннях. Практично всі газети проводять конкурси серед листонош. Вважаю, це є стимулом і для поштовиків, і для газетярів.

Спілкувалася Ольга Чижова


Надія є

Більш оптимістично на майбутнє друкованих ЗМІ дивиться Інститут соціології НАН України. На думку його фахівців, Інтернет та телебачення друковане слово поки що не витіснять. Згідно з даними дослідження, опублікованими в газеті “День”, в Україні нині газети читає 70% громадян. І ця цифра стабільна протягом кількох останніх років. Городяни найбільше читають центральну (всеукраїнську) пресу і міську, а жителі сільських населених пунктів частіше читають районну (33%) й обласну (37%) пресу.
Щодо часу, який респонденти віддають читанню газет, він однаковий для всіх опитаних – від 0,5 до 1 години щодня. У місті, як правило, читають 1,8 газети (майже дві), у селі – 1,4.
До того, за інформацією Чернігівської філії “Укрпошти”, на Чернігівщині останні п’ять років, крім 2011-го, зростала кількість передплатників: у 2007 році їх було 681,8 тис., у 2009-му – 725,6 тис., у 2010-му – вже 741,3 тис. Цього року, щоправда, дещо поменшало – 733,3 тис. передплатників на рік.
У селі читають більше, ніж у місті. У середньому на одного мешканця міста припадає 0,36 примірника видань, а по області ця цифра досягає 0,67 примірника.
Цікавлять мешканців області переважно центральні видання – 67% передплатників. Місцеві газети передплачують 37%. Ще 0,9% – зарубіжні.

http://vid.cn.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=6029&Itemid=65
 

Останні новини Чернігівщини

У Прилуках поліцейські затримали причетного до збуту наркотиків 17:36

Співробітники відділу кримінальної поліції Прилуцького райвідділу задокументували низку фактів збуту наркотичних засобів, вчинених мешканцем Прилук. Торгівця наркотиками затримано.

Суб’єкти господарювання, які розмістили ВПО, можуть звертатись до сервісних центрів ПФУ для отримання компенсації за спожиті комунальні послуги 17:13

Постановою Кабінету Міністрів України від 27 травня 2025 року № 616 “Деякі питання надання державної підтримки щодо розміщення внутрішньо переміщених осіб” передбачено можливість компенсації витрат за спожиті комунальні послуги, у тому числі суб’єктам господарювання, якщо житлові приміщення надаються ними безоплатно для проживання внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

За матеріалами СБУ заочний вирок отримав рашист, який під час окупації Чернігівщини тримав у заручниках 369 цивільних людей 16:42

Завдяки доказовій базі Служби безпеки 12 років тюремного ув’язнення заочно отримав ще один рашист, який вчиняв воєнні злочини під час окупації частини Чернігівської області.

ГУ ДПС у Чернігівській області: Про результати контрольно - перевірочної роботи податкового аудиту за I півріччя 2025 року 16:01

Протягом січня-червня поточного року підрозділами управлінням податкового аудиту Головного управління ДПС у Чернігівській області проведено 857 перевірок, результати яких узгоджені, в тому числі: 19 документальних планових перевірок, 110 документальні позапланові перевірки, 728 фактичних перевірок.

Освіта без бар’єрів: у Тупичівській громаді створюють безпечний, комфортний і доступний простір для школярів 15:40

Роботи з реконструкції харчоблоку Тупичівського ліцею вже на завершальній стадії – до першого вересня планується відкриття.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини