Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 30 листопада, 03:00:23

Прокуратура принципово реагує на порушення у сфері земельного законодавства

07.05.2013   13:15

Органами прокуратури перевірено додержання головним управлінням Держземагенства у Чернігівській області, місцевими державними адміністраціями та органами місцевого самоврядування вимог закону при відведенні земельних ділянок.

“У ході перевірок установлено, що органи державної влади та місцевого самоврядування неправомірно, за відсутності відповідних повноважень внаслідок внесення змін у законодавство, продовжують розпоряджатися земельними ділянками”, – повідомив Максим Говоруха, прокурор Чернігівської області.

Він зазначив, що мають місце факти прийняття органами місцевого самоврядування розпорядчих актів щодо передачі земель у користування і власність без попередньої реєстрації права власності у Реєстраційній службі.

“Лише Носівською райдержадміністрацією винесено 7 незаконних розпоряджень про передачу в оренду та власність земельних ділянок сільськогосподарського призначення площею понад 150 га, хоча такі повноваження з першого січня поточного року належать органам Держземагенства. За результатами перевірки прокурором району до облдержадміністрації внесено подання”, – розповів Максим Говоруха.

Прокурор області звернув увагу, що виявлялися порушення і при сплаті коштів в рахунок відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва, здійснення робіт із проведення нормативної грошової оцінки земель, проведенні державної експертизи документації із землеустрою, інші.

Загалом, за інформацією прокурора області, за результатами проведених з цих питань перевірок у поточному році розпочато 6 кримінальних проваджень, внесено 65 подань, притягнуто до відповідальності 53 посадові особи, пред’явлено 80 позовів, відшкодовано 2, 5 млн. грн., реально повернуто понад 60 га землі, попереджено надання майже 20 га земель.

“Загалом, зміни, що сталися у земельному законодавстві вимагають посиленої уваги прокурора за дотриманням місцевими органами влади законів при розпорядженні землями, на що і спрямована робота прокурора”, – підвів підсумки Максим Говоруха.

Останні новини Чернігівщини

Поліція розслідує обставини ДТП з травмованими в Корюківському районі 19:48

Сьогодні, близько 8-ї ранку, до поліції надійшло повідомлення про те, що на автодорозі Чернігів-Мена-Сосниця-Грем’яч неподалік села Дягова сталася дорожньо-транспортна пригода, внаслідок якої постраждали люди.

 Потужні гучномовці та можливість роботи у разі відсутності електропостачання: у Чернігові з’явиться модернізована система оповіщення населення

Потужні гучномовці та можливість роботи у разі відсутності електропостачання: у Чернігові з’явиться модернізована система оповіщення населення 18:44

Про це розповів директор Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи Чернігівської ОДА Сергій Болдирев під час брифінгу в медіацентрі ОВА.

Future Perfect – національна програма з популяризації англійської мови в Україні 15:33

Програма передбачає впровадження англійської мови у різних сферах діяльності, а також продукти та сервіси, що допоможуть вивчити англійську в зручному та доступному форматі. Перші з них — платформа Empower та платформа для вивчення мов Promova.

Компенсація за пошкоджене чи знищене нерухоме майно громадянина не оподатковується

Компенсація за пошкоджене чи знищене нерухоме майно громадянина не оподатковується 14:42

Не оподатковується дохід громадянина, отриманий як компенсація за пошкоджене чи знищене нерухоме майно відповідно до Закону № 2923-IX «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, та Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України» (далі – Закон № 2923).

«Кроки до допомоги»: чернігівські поліцейські долучилися до акції з протидії домашньому насильству 11:04

В рамках міжнародної акції «16 днів проти насильства» поліцейські Чернігівського райуправління проводять інформаційно-профілактичні заходи з містянами. Вони мають на меті підвищити рівень обізнаності чернігівців з алгоритмами захисту від домашнього насильства.