Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 28 травня, 10:10:11

Більше половини потерпілих травмовано через організаційні причини

28.04.2013   11:04

До Всесвітнього дня охорони праці

У 2012 р. на підприємствах, в організаціях та установах області сталися 167 нещасних випадків, із них 134 (80,2%) – пов’язані з виробництвом. Травми отримали 169 осіб, із них 136 (80,5%) – під час нещасних випадків, пов’язаних із виробництвом. Від отриманих травм загинули, відповідно, 15 та 5 осіб.

Рівень травматизму, пов’язаного з виробництвом, становив 0,6 особи на 1000 працюючих: серед чоловіків 0,8 травмованих, а серед жінок – 0,4 на 1000 осіб відповідної статі.

У 2012 р. внаслідок нещасних випадків, пов’язаних із виконанням трудових обов’язків, утрачено 6,1 тис. людино-днів, або 44,8 дня в розрахунку на 1 потерпілого.

Більше половини потерпілих (62,5%) травмовано через організаційні причини (порушення правил дорожнього руху, невикористання або відсутність засобів індивідуального захисту, порушення технологічного процесу тощо).

Кожен дев’ятий (11,0%) – через технічні (конструктивні недоліки, недосконалість, недостатня надійність засобів виробництва тощо).

Найбільш поширеними видами травм були падіння потерпілого (32,4%), ушкодження в результаті дії предметів і деталей, що рухаються, розлітаються, обертаються (18,4%) та дорожньо-транспортні пригоди (13,2%).

Протягом року потерпілим від нещасних випадків, включаючи членів сімей та утриманців померлих, за рахунок коштів підприємств нараховано 229,3 тис.грн. на відшкодування заподіяної шкоди, з яких 23,8% – нарахування за п’ять перших днів за листками непрацездатності.

За адміністративними даними обласного центру медико-соціальної експертизи, у 2012 р. із числа вперше направлених до медико-соціальних експертних комісій 24 особи визнано інвалідами внаслідок нещасних випадків на виробництві чи професійного захворювання, з них 23 були у працездатному віці.

Останні новини Чернігівщини

З 30 травня Укрзалізниця додає ще 6 рейсів за маршрутом Чернігів-Ніжин

З 30 травня Укрзалізниця додає ще 6 рейсів за маршрутом Чернігів-Ніжин 16:25

В Укрзалізниці повідомили про покращення сполучення деблокованими регіонами, а тому додає ще 6 рейсів Чернігів - Ніжин та зворотно, з 30 травня

У Ніжині проводять екскурсії для вимушених переселенців

У Ніжині проводять екскурсії для вимушених переселенців 16:21

На сьогодні в Ніжині налічується 2500 внутрішньо переміщених осіб.

“Якщо ворог смішний, то він вже не страшний". Виставка карикатур у Чернігові. ФОТОРЕПОРТАЖ 16:16

"Якщо ворог смішний, то він вже не страшний". 27 травня у Туристичному інформаційному центрі відкрилася Міжнародна виставка політичних та антивоєнних карикатур у межах міжнародного конкурсу під гаслом "Русскій воєнний корабель, іди на …!".

   На Чернігівщині не вистачає «робочих рук»: які професії найбільше затребувані роботодавцями

На Чернігівщині не вистачає «робочих рук»: які професії найбільше затребувані роботодавцями 16:13

На сьогодні у базі даних Чернігівської обласної служби зайнятості налічується 337 вакансій.

ГО «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає активних переселенців

ГО «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає активних переселенців 11:35

Громадська організація «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає проактивних переселенців та прагне допомогти внутрішньо переміщеним особам (ВПО) у розв'язанні задач і викликів, з якими вони стикаються самі чи в громадах, де проживають.