Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 2 серпня, 08:57:40

Про що засвідчив аудит діяльності КП “Зеленбуд”?

15.04.2013   16:52Агенцiя

Cпеціалісти Державної фінансової інспекції в Чернігівській області провели аудит діяльності Комунального підприємства “Зеленбуд” Чернігівської міської ради за 2010 – 2012 роки.

У ході дослідження аудитори вказали на низку чинників, які негативно позначилися на результатах фінансово-господарської діяльності підприємства та завадили йому додатково отримати 1,7 млн грн.

Зокрема, державні аудитори встановили, що на балансі КП “Зеленбуд” перебувають об’єкти благоустрою, в тому числі дерева парків, бульварів, скверів та вулиць міста. У відповідності до частини 3 ст. 19 Закону України “Про благоустрій населених пунктів” при пошкодженні чи знищенні зелених насаджень винна юридична чи фізична особа має перерахувати на рахунок балансоутримувача суму їхньої відновної вартості. Проте за рішеннями Виконавчого комітету Чернігівської міської ради балансоутримувач (КП “Зеленбуд”) отримує тільки 50% відновної вартості знищених насаджень, інші 50% – Комунальне підприємство “Дільниця з контролю за благоустроєм міста” Чернігівської міської ради. У результаті КП “Зеленбуд” недоотримало 615 тис. грн, які могло б використати на поновлення зелених насаджень.

Ще понад 1 млн грн підприємство втратило через звільнення окремих юридичних осіб від сплати відновної вартості знищених дерев. Згідно з рішеннями Виконавчого комітету Чернігівської міської ради за 2010 – 2012 роки “Про вирубку зелених насаджень” такі юридичні особи повинні укладати договори з КП “Зеленбуд” на висаджування дерев у трикратному розмірі від знищених. Проте в згаданих розпорядчих документах чітко не прописано строки висадки дерев, хто має контролювати виконання цих зобов’язань, а також не передбачено відповідальності за їх невиконання.

Всього за 2010 – 2012 роки в місті було видалено 2140 дерев, з яких 780 – без сплати відновної вартості. Проте жодне підприємство, яке мусило висадити дерева у трикратному розмірі, у 2010 – 2011 роках не укладало відповідних договорів з КП “Зеленбуд”. І тільки 3 підприємства у жовтні – листопаді 2012 року уклали договори на висаджування 18 дерев.

Як результат, площа зелених насаджень у м. Чернігові за 2010-2012 роки зменшилася з 617,8 до 615,4 га.

Крім того, державні аудитори виявили низку чинників зовнішнього і внутрішнього характеру, що завадили КП “Зеленбуд” зменшити витрати на 644 тис. грн.

За результатами дослідження комунальному підприємству надано рекомендації щодо покращення фінансово-господарської діяльності.


Олександра Защита, заступник начальника відділу державного фінансового аудиту бюджетних програм та діяльності суб’єктів господарювання державного сектору економіки Держфінінспекції в Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

2 серпня - Ільїн день або день пророка Іллі

2 серпня - Ільїн день або день пророка Іллі 08:30

2 серпня християни відзначають церковне свято Ільїн день. Це день пам'яті біблійного пророка Іллі.

Смачні рецепти вихідного дня: 10 рецептів домашнього лимонаду

Смачні рецепти вихідного дня: 10 рецептів домашнього лимонаду 10:00

У літку треба ловити та встигнути насолодитися всіма перевагами сезону: позасмагати, купатися в річці чи з’їздити на море, погуляти вночі та посмакувати прохолодними коктейлями та лимонадами, поки знову не настав час чаю з лимоном.

Гороскоп на наступний тиждень з 2 по 8 серпня

Гороскоп на наступний тиждень з 2 по 8 серпня 09:30

Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на наступний тиждень з 2 по 8 серпня 2021 року.

1 серпня - День залізничника

1 серпня - День залізничника 08:30

Відомо, що англійський винахідник Річард Тревітік побудував один з перших паровозиків у 1804 році. Він виявився настільки важким, що зламав залізничну гілку, по якій був пущений.