Чернігівські заповідники в десятці перших України
Департаментом заповідної справи України підбито підсумки оцінювання діяльності установ природно-заповідного фонду Мінприроди України.

Серед 45 представників біосферних заповідників, національних природних парків та природних заповідників нашої держави, природоохоронні установи Чернігівської області увійшли до десятки перших.
А саме – Мезинський національний природний парк, створений відповідно Указу Президента України від 10.02.06 № 122/2006, керівник Симоненко Н.В. – на почесному 4 місці.
Національний природний парк Ічнянський, створений відповідно Указу Президента України від 21.04.2004 № 464/2004, керівник Шульга О.О. – відповідно зайняв 10 місце.
Дані парки створено з метою збереження, відтворення та раціонального використання типових і унікальних природних комплексів Полісся, що мають важливе природоохоронне, наукове, естетичне, рекреаційне та оздоровче значення для нашого регіону.
Тільки на території Мезинського парку нараховують близько 50 пам’яток археології, унікальних ландшафтів. Серед них всесвітньо відома Мезинська палеолітична стоянка, вік якої нараховує майже 20 тисяч років. На території с.Мезин у 1908 році було виявлено поселення кроманьйонців доби пізнього палеоліту. Нині на місці стоянки діє археологічний музей.
Фауна Ічнянського парку нараховує понад 250 видів наземних хребетних тварин, 70 видів птахів, 7 видів земноводних, 4 – плазунів, близько 25 – ссавців, серед яких рідкісні та занесені до Червоної книги України.
Оцінювання проводилось по п’яти напрямам: адміністративно-організаційний, забезпечення дотримання режиму використання природних ресурсів, діяльність служби охорони природно-заповідного фонду, здійснення наукової діяльності та еколого-освітній.
Враховуючи вагомий внесок працівників природно-заповідної справи у збереження та відновлення біологічного і ландшафтного різноманіття області, Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Чернігівській області бажає колегам наснаги в цій нелегкій справі, та сподіваємося, щоб такі показники лишались гарною тенденцією і надалі, а з роками тільки покращувались!
Довідково. Станом на 01.01.2013 р. природно-заповідний фонд Чернігівської області нараховував 656 об’єктів, загальною площею 253,4 тис. га, що становить 7,6% площі всієї області (середній відсоток по Україні – 5,9%). Природно-заповідний фонд Чернігівщини складають 8 категорій об’єктів: Ічнянський та Мезинський національні природні парки, частина національного природного парку “Залісся”, регіональний ландшафтний парк “Міжрічинський”, 443 заказники, 137 пам’яток природи, 19 парків-пам’яток садово-паркового мистецтва, 52 заповідні урочища, дендропарки “Тростянець” загальнодержавного значення та “Прилуцький” місцевого значення, Менський зоопарк (єдиний в Україні в сільській місцевості).
Наталія Радченко заступник начальника відділу Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Чернігівській області
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині відкрили два "Класи безпеки" 16:41
22 вересня у Прилуцькому та Ніжинському районах відкрили “Класи безпеки”.

Набір учасниць на програму відновлення та створення малого бізнесу в Чернігівській області 16:38
Для мешканок Чернігівської області, які повернулися, та жінок–внутрішньо переміщених осіб ГО «Жіночий консорціум України» оголошує старт програми з відновлення та створення малого бізнесу. До програми можуть долучитися мешканки приймаючих громад Комарівської, Крутівської, Вертіївської та Остерської ОТГ та м. Чернігів та жінки-ВПО, котрі проживають у цих громадах.
Перший сертифікат в області на придбання житла за програмою «єВідновлення» уже сформовано, другий – на підході 16:25
Першими впоралися з цим Михайло-Коцюбинська та Кіптівська громади відповідно. Загальна ж кількість заяв за зруйноване житло – 216, з них – 56 у роботі. Про це розповів сьогодні під час брифінгу в медіацентрі ОВА в. о. начальника Управління містобудування та архітектури ОДА Сергій Куреня.

Кампанія з довакцинації дітей проти кору: чому важливо зробити щеплення 16:02
Спалахи кору в Україні циклічні й відбуваються в середньому кожні 4-5 років. Вони стаються через те, що діти пропускають планові щеплення і в суспільстві накопичується кількість людей без імунітету.

Ошукали військовослужбовців ЗСУ та волонтерів – повідомлено про підозру трьом учасникам злочинної групи 15:56
За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру трьом учасникам організованої злочинної групи у шахрайстві шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки (ч. 3, 4 ст. 190 КК України).