Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 23 вересня, 10:19:37

Ризикоорієнтована система моніторингу корупції – ефективна на практиці

09.04.2013   08:14Агенцiя

Корупція є соціальною проблемою сучасності. Її вирішення – надзвичайно актуальне завдання. Не можна залишатися байдужими, коли корумповані взаємозв’язки витісняють цивілізовані правові відносини між людьми. Корупційні діяння податківців - коли під час виконання службових обов’язків вони перевищують свої повноваження - це ще і втрати бюджету.

Діяльність відділу внутрішньої безпеки при ДПС у Чернігівській області має два основні напрями. Перший - захист та безпека працівників органів ДПС від протиправних посягань, пов’язаних з виконанням ними службових обов’язків. Другий - системна робота з профілактики та упередження протиправних дій з боку працівників податкової служби, виявлення корупційних правопорушень, оперативне реагування на заяви та повідомлення про можливі порушення. Значна увага також приділяється гласності та відкритості в роботі органів податкової служби і підрозділів внутрішньої безпеки.

Для упередження корупційних правопорушень та кримінальних злочинів серед податківців працівники відділу внутрішньої безпеки здійснюють контроль за їх діяльністю під час виконання службових обов’язків.  Один із напрямків профілактичної роботи - встановлення осіб, схильних до протиправних дій з подальшим відстороненням потенційних порушників від виконання службових обов’язків.

Управлінням внутрішньої безпеки ДПС України запроваджено ризикоорієнтовану систему моніторингу рівня корупції у податкових органах. Такий інструмент дозволяє виявляти саме ті підрозділи податкової служби, де має місце підвищений ризик посадових правопорушень.

Протягом минулого року відносно працівників податкової служби області порушені 2 кримінальні справи. Відносно колишнього працівника органів ДПС за фактом використання завідомо підробленого документа -    за ч.4 ст.358 Кримінального кодексу України. Рішенням суду на нього накладений штраф. За фактом вчинення злочину у сфері службової діяльності відносно працівника податкової міліції порушено кримінальну справу за ч.3 ст. 364 КК України.  Вона перебуває на розгляді у суді.

Крім того, відносно податківця області складено 1 протокол про вчинення корупційного правопорушення вимог ч.2 ст.8 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції». Його притягнуто до адміністративної відповідальності за ст.1725 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. 

У першому кварталі поточного року за матеріалами відділу внутрішньої безпеки розпочато 4 кримінальних провадження за фактами скоєння податківцями злочинів у сфері службової діяльності.


Євгеній Проценко, начальник відділу внутрішньої безпеки при ДПС у Чернігівській області УВБ ДПС України
 

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині відкрили два "Класи безпеки" 16:41

22 вересня у Прилуцькому та Ніжинському районах відкрили “Класи безпеки”.

Набір учасниць на програму відновлення та створення малого бізнесу в Чернігівській області

Набір учасниць на програму відновлення та створення малого бізнесу в Чернігівській області 16:38

Для мешканок Чернігівської області, які повернулися, та жінок–внутрішньо переміщених осіб ГО «Жіночий консорціум України» оголошує старт програми з відновлення та створення малого бізнесу. До програми можуть долучитися мешканки приймаючих громад Комарівської, Крутівської, Вертіївської та Остерської ОТГ та м. Чернігів та жінки-ВПО, котрі проживають у цих громадах.

Перший сертифікат в області на придбання житла за програмою «єВідновлення» уже сформовано, другий – на підході 16:25

Першими впоралися з цим Михайло-Коцюбинська та Кіптівська громади відповідно. Загальна ж кількість заяв за зруйноване житло – 216, з них – 56 у роботі. Про це розповів сьогодні під час брифінгу в медіацентрі ОВА в. о. начальника Управління містобудування та архітектури ОДА Сергій Куреня.

 Кампанія з довакцинації дітей проти кору: чому важливо зробити щеплення

Кампанія з довакцинації дітей проти кору: чому важливо зробити щеплення 16:02

Спалахи кору в Україні циклічні й відбуваються в середньому кожні 4-5 років. Вони стаються через те, що діти пропускають планові щеплення і в суспільстві накопичується кількість людей без імунітету.

 Ошукали військовослужбовців ЗСУ та волонтерів – повідомлено про підозру трьом учасникам злочинної групи

Ошукали військовослужбовців ЗСУ та волонтерів – повідомлено про підозру трьом учасникам злочинної групи 15:56

За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру трьом учасникам організованої злочинної групи у шахрайстві шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки (ч. 3, 4 ст. 190 КК України).

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини