Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 29 січня, 02:41:10

Ситуація з весняним водопіллям на Чернігівщині контрольована

06.04.2013   11:11

5 квітня перший заступник голови облдержадміністрації Станіслав Прокопенко провів засідання обласного оперативного штабу з безпечного пропуску льодоходу, повені та дощових паводків у 2013 році.

Учасники засідання розглянули та обговорили ситуацію, яка склалася на Чернігівщині у зв’язку з проходженням паводків. Як зазначалося, в цілому ситуація контрольована. Проте внаслідок різкого потепління та утворення великої кількості талої води відбувається розмив дорожнього полотна на автодорогах області. У деяких районах відбулося підтоплення приватних господарств та прилеглих територій до населених пунктів.

Так, на початку квітня відбулися розмиви і часткове підтоплення дорожніх полотен автодоріг Варва-Хукалівка-Поділ, Прилуки-Варва-Срібне-Обухів, Варва-Брагинці-Хукалівка та Варва-Леляки-Дігтярі. Завдяки скоординованим та злагодженим діям управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в області, Державтоінспекції, служби автомобільних доріг, ДП «Чернігівський автодор» ситуацію вдалося стабілізувати. Проведено ремонтні, відновлювальні роботи, влаштовано дамби із мішків з піском. Підтоплення автодоріг ліквідовано, встановлено відповідні дорожні знаки і рух великовантажного транспорту на цих ділянках закрито.

За інформацією управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи облдержадміністрації, на великих річках області Десна та Дніпро ще відмічається льодостав з ополонками, скресання якого очікується у першій декаді квітня. За прогнозованими даними повінь може вплинути на життєдіяльність населення майже 50 населених пунктів області.

Наразі з метою запобігання заторів під час льодоходу на річках області сплановано проведення вибухових робіт для захисту гідротехнічних та мостових споруд. Для безпечного проходження повені відбувається розчищення русел малих річок, відвідних каналів, водоперепускних труб від мулу. Передбачено цілодобове чергування аварійних бригад на випадок виникнення загрози підтоплення населених пунктів.

Вживаються заходи щодо забезпечення населення на територіях імовірного підтоплення пально-мастильними матеріалами, лікарськими препаратами, продуктами харчування, скрапленим балонним газом, тощо.

За результатами засідання Станіслав Прокопенко дав доручення відповідним структурним підрозділам, установам та організаціям області щодо проведення постійного моніторингу розвитку весняної повені, здійснення аварійних заходів, в разі необхідності, надання оперативної інформації обласному штабу для прийняття відповідних рішень.

Останні новини Чернігівщини

Вакцинація від COVID-19 по Чернігівській області

Вакцинація від COVID-19 по Чернігівській області 16:12

З початку вакцинації станом на 28.01.2022 року в області щеплено всього 781 977 осіб.

П’ять громад Чернігівщини будуть вчитися будувати демократичне та гендерно рівноправне суспільство

П’ять громад Чернігівщини будуть вчитися будувати демократичне та гендерно рівноправне суспільство 16:07

В шести областях України, серед яких і Чернігівська, реалізується друга фаза проєкту «Розбудова демократичного, мирного та гендерно-рівноправного суспільства в Україні».

Начальник регіонального управління Сил тероборони Юрій Колесніченко: Ми спроможні своєчасно поставити до строю необхідну кількість людей

Начальник регіонального управління Сил тероборони Юрій Колесніченко: Ми спроможні своєчасно поставити до строю необхідну кількість людей 15:45

В області цілодобово триває розгортання сил територіальної оборони. Цей процес останнім часом викликає багато запитань та вимагає не менше роз’яснень.

Малий та середній бізнес за рахунок сплати податків забезпечили більше половини надходжень до бюджетів територіальних громад Чернігівщини

Малий та середній бізнес за рахунок сплати податків забезпечили більше половини надходжень до бюджетів територіальних громад Чернігівщини 15:42

За 2021 рік до бюджетів усіх рівнів Чернігівської області суб’єктами господарювання середнього і малого бізнесу сплачено понад 7 млрд грн податків і зборів, що становить 50,4 відс. загальної суми надходжень.

На Чернігівщині бронзовий Ленін пішов з молотка за понад 700 тисяч гривень

На Чернігівщині бронзовий Ленін пішов з молотка за понад 700 тисяч гривень 13:05

П'ятиметровий пам'ятник придбала фірма із Запоріжжя. Його хочуть переплавити на продукцію.