Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 24 червня, 11:57:27

У 2012 році загальний забір води по Чернігівській області склав 172,7 млн.куб.м

22.03.2013   10:52Агенцiя

Вода займає особливе положення серед природних багатств Землі. Відомий російський і радянський геолог академік А. П. Карпінський говорив, що немає більш дорогоцінного викопного, ніж вода, без якої життя неможливе.

На сьогоднішній день вода стала ресурсом, що забезпечує нормальний розвиток суспільства. Проте вже сьогодні більшість областей України гостро відчувають дефіцит якісної питної води. Чернігівська область по запасах підземної і поверхневої води займає одне з перших місць в Україні і є найбільш забезпеченою прісними водами. Найбільшим водокористувачем на території області є містоЧернігів, господарчо-питне водопостачання якого базується на підземних водах.

У побуті та виробництві економне використання води має велике значення. У 2012 році загальний забір води по Чернігівській області склав 172,7 млн.куб.м, з них 50,02 млн.куб.м - з підземних джерел, та 122,68 млн. куб. м - з водойм області. Це на 17,7 млн. куб.м (або на 11,4 %) більше, ніж у 2011 році. З кожним роком ці показники збільшуються. При цьому одна п'ята добутої питної води не доходить до користувача. Причинами цього є неякісні водопровідні мережі, конструктивні і технологічні недоліки систем холодного і гарячого водопостачання, використання застарілого технологічного обладнання на виробництві. Вода втрачається при протіканні водопроводів, кранів, змішувачів, змивних бачків.

Щорічно, тільки в обласному центрі, реєструється значна кількість поривів водопровідних мереж, які зношені і потребують негайної заміни. З одного невідремонтованого крана за добу витікає від 0,5 до 1,5 м3, а з бачка - від 5 до 8 м3 води.

Часто питна вода використовується для миття автомашин, охолодження продуктів, поливу городів тощо, що є вкрай не раціональним, тому необхідно максимально залучати для таких потреб технічну воду, задіяти її в оборотну та повторну систему використання.

У найближчій перспективі для обліку витрат води необхідно встановити лічильники у кожній квартирі. Це дає такий самий ефект, як і встановлення електролічильників, котрі дисциплінують споживачів, і зайва електролампа або побутовий електроприлад без потреби працювати не будуть. Для економії води у домашніх умовах необхідно підтримувати всю водозапірну і регулюючу арматуру в робочому стані, вчасно міняти клапани, сальники, прокладки, трубопроводи. Таким чином, встановивши лічильники води на підприємствах і власних оселях ми зможемо регулювати витрати води і заощаджувати кошти.

Проблема водних ресурсів складна і багатогранна. Її успішне вирішення можливе лише в разі залучення інтелектуальних, фінансових і технічних можливостей всього суспільства. Від того, наскільки успішно будуть об'єднані ці зусилля, залежить майбутнє наших річок і озер.

Держуправління охорони навколишнього природного середовища закликає - давайте всі разом охороняти та берегти воду - великий дар природи і наше багатство!


Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Чернігівській області
 

Останні новини Чернігівщини

Чергова ДТП - наслідок недотримання правил дорожнього руху

Чергова ДТП - наслідок недотримання правил дорожнього руху 11:04

Учора близько 18-ї години на проспекті Миру, місцева жителька 1994 року народження, керуючи транспортним засобом FIAT, при повороті з головної дороги на другорядну, не надала переваги у русі автомобілю CHERY, в результаті чого сталося зіткнення.

Прилуки: перше засідання конкурсної комісії

Прилуки: перше засідання конкурсної комісії 10:52

23 червня в сесійній залі Прилуцької міської ради відбулося перше засідання конкурсної комісії з проведення конкурсного відбору на зайняття посади директора Прилуцької міської центральної бібліотеки ім. Л.Забашти.

Олександр Кодола провів особистий прийом громадян

Олександр Кодола провів особистий прийом громадян 10:48

23 червня відбувся особистий прийом у Ніжинського міського голови Олександра Кодоли.

Чернігів: міський голова  зустрівся з обдарованою молоддю та відмінниками навчання і вручив стипендії

Чернігів: міський голова зустрівся з обдарованою молоддю та відмінниками навчання і вручив стипендії 10:45

23 червня у приміщенні сесійної зали Чернігівської міської ради відбулася традиційна щорічна зустріч міського голови з обдарованою молоддю та відмінниками навчання закладів середньої освіти міста Чернігова.

Аграрії Придесення обговорили в облраді питання ринку землі

Аграрії Придесення обговорили в облраді питання ринку землі 10:40

У сесійній залі обласної ради агровиробники провели збори з нагоди запуску ринку землі. До заходу долучилися перший заступник голови обласної ради Ніна Лемеш та заступник голови обласної ради Дмитро Блауш.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини