Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 18 червня, 20:28:12

Не потрапте на гачок шахраїв

18.03.2013   15:55

На території області останнім часом зареєстровано 5 звернень громадян, які постраждали від нового і специфічного виду шахрайства.

В усіх випадках зловмисники примудрилися незаконно зняти кошти з банківських карток потерпілих. Молоді активні люди, віком від 25 до 35 років, внаслідок дій шахраїв втратили різні суми грошей, найменша з яких 700 гривень, а максимальна - 5 тисяч гривень.

Схема скоєння цих злочинів однакова: шахраї через мережу Інтернет відстежують осіб, які виставляють на Інтернет-аукціонах або спеціалізованих сайтах оголошення про продаж особистих речей. Зловмисник телефонує такій людині та вдає з себе покупця. Він домовляється перерахувати гроші за товар на банківську картку продавця, а для цього дізнається його прізвище, ім'я та по-батькові, а також номер картки.

За кілька хвилин спільник фальшивого "покупця" знову телефонує жертві. Він представляється працівником банку, який здійснює операцію, і повідомляє, що на банківську картку продавця зараз будуть перераховані гроші. Але для їх занесення на рахунок, мовляв, потрібно назвати код підтвердження, який приходить на телефон у вигляді СМС-повідомлення. Довірливий продавець диктує код підтвердження самозваному "банківському працівнику", після чого шахраї за допомогою цього коду, без застосування банківської картки власника, спокійно знімають гроші з рахунку.

Отже, міліція звертається до всіх громадян: будьте обачними. Ні в якому разі не довіряйте незнайомцям конфіденційну інформацію, зміст якої повинен бути відомим тільки вам. Також майте на увазі, що справжні банківські працівники ніколи не займатимуться розв'язанням подібних питань за телефоном. Обмін конфіденційними відомостями можливий тільки при особистому зверненні клієнта до банківської установи.
 

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 22 нові випадки COVID-19

Виявлено 22 нові випадки COVID-19 17:02

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 18 червня в області зафіксовано 22 нові випадки COVID-19.

Дмитро Іванов: Агенція регіонального розвитку це ідеальний майданчик для “прокачування” власної бізнес ідеї

Дмитро Іванов: Агенція регіонального розвитку це ідеальний майданчик для “прокачування” власної бізнес ідеї 16:56

Цього тижня в Агенції регіонального розвитку Чернігівської області відбулась презентація бізнес-проєктів програми Центру підтримки підприємництва, інновацій та стартапівBusinessHubChernihivRegion.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 2072 особи

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 2072 особи 16:47

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 18 червня в області першою та другою дозою щеплено 50 054 людини.

Запрацювали поліцейські станції – у Сосницькій та Олишівській громадах

Запрацювали поліцейські станції – у Сосницькій та Олишівській громадах 15:10

Начальник Головного управління Нацполіції в Чернігівській області Володимир Нідзельський урочисто відкрив дві поліцейські станції – у Чорнотичах Сосницької громади на Корюківщині та в Олишівській громаді Чернігівського району.

Спільні штабні тренування з питань цивільного захисту . ВІДЕО 14:53

Дані тренування включали в себе дві частини: теоретичну та практичну.