У Чернігові матері судяться за право дітей ходити у дитсадок без щеплень
Дві мешканки Чернігова вирішили судитися з місцевими освітянами через те, що ті відмовляються приймати у дитсадок дітей без щеплень.
Освітяни посилаються на переписку з медиками, які просять припинити прийом нещеплених дітей, бо вакциною забезпечені на 100%. Батьки обурені і кажуть, жоден закон не забороняє невакцинованим дітям ходити до садка. Тому, щоб не купувати “липові” довідки про щеплення, вирішили йти до суду та прокуратури, – йдеться в сюжеті “ТСН.19:30”.
Поки дітям не виповнилося три роки, матері пишалися, що їхні сини здоровіші за інших. Чи то через відмову від щеплень, а може просто збіг, але їхні хлопці жодного разу не хворіли. Проте через відсутність вакцинації їхнім дітям не можна відвідувати садочок.
Освітяни зізнаються, що у деяких групах у дитячих дошкільних навчальних закладах уже навчаються діти без щеплень. Але їхні батьки представили довідку про те, що малюки можуть відвідувати дитсадочок.
А міський педіатр переконаний, що дитина, що не отримала відповідних щеплень, несе загрозу занесення в дитячий колектив небезпечної інфекції. Обурені матері мізкують над тим, чому їхні здорові діти із хорошими аналізами мають нести якусь загрозу.
Інші батьки у цьому місті навіть не намагалися влаштувати дітей у садочок, а створили щось на зразок батьківського клубу за інтересами. Тут довідку про щеплення не вимагають. Проте для деяких мам і тат приватний садочок – це дороге задоволення.
Тим більше, Конституція гарантує право дитини на безкоштовну дошкільну освіту. Тому добиватися зарахування своїх невакцинованих дітей у дитсадок мами вирішили юридичним шляхом.
Юристи підтверджують, що виграти суд у батьків є всі шанси. В Україні немає жодного закону, який би зачиняв двері дитсадків перед нещепленими дітьми. Вони потенційно можуть відвідувати дошкільний заклад. Але на це має бути рішення лікарської консультативної комісії. Медики повинні обґрунтувати, чому дитині заборонено ходити до дитсадка. Втім, відсутність щеплень такою причиною бути не може, принаймні юридично.
Нагадаємо, вакцини, які Міністерство охорони здоров’я купувало у фірми “Фармстандарт-Біолік”, що належить синові міністра Раїси Богатирьової, виготовлялися з грубими порушеннями виробничих технологій.
Останні новини Чернігівщини
В Чернігові поліцейські затримали чоловіка, який завдав тяжких тілесних ушкоджень своєму сусіду 12:06
Оперативники Чернігівського райуправління поліції затримали чоловіка, причетного до завдання тяжких тілесних ушкоджень 49-річному містянину. Зловмиснику загрожує до 8 років позбавлення волі.
Яку допомогу можуть отримати чернігівці, чиє житло постраждало внаслідок атак рф 12:04
Армія російської федерації продовжує атакувати Чернігів, зокрема завдає ударів безпілотниками по житловій інфраструктурі міста. Внаслідок обстрілів зазнають пошкоджень і руйнувань будинки та квартири містян.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:55
Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду, 3 пожежі, 1 випадок загибелі на водному об’єкті. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 2 особи постраждали.
Чернігівщина — лідер чемпіонату України з біатлону! 11:54
З 17 по 22 грудня 2025 року в Яворові відбувся Чемпіонат України з біатлону серед юнаків та дівчат. Спортсмени Чернігівської області вибороли низку золотих, срібних і бронзових нагород та посіли І загальнокомандне місце.
29 грудня: цей день в Україні і світі 08:52
День 1405 Російська агресія - Day 1405 Russian aggression