За часткою жінок у загальній чисельності населення Чернігівщина є лідером серед регіонів
До свята 8 Березня
В області проживає 591,1 тис. жінок, у тому числі 368,3 тис. городянок та 222,8 тис. сільських жительок.
За часткою жінок у загальній чисельності населення Чернігівщина є лідером серед регіонів – 54,7% (в Україні – 53,8%). У розрахунку на кожну тисячу чоловічого населення в області припадає 1209 жінок. Майже таке ж співвідношення має Донецька область (1205). Більш сбалансовану структуру за статтю мають Рівненська (1112) та Львівська області (1115).
Співвідношення чоловіків і жінок коливається залежно від віку. Зазвичай народжується більше хлопчиків. У 2012 році в області народилося 5294 хлопчики та 4928 дівчаток, тобто на кожних 100 народжених хлопчиків припало 93 дівчинки. Тому для молодших вікових груп характерною є перевага чоловічої статі.
Найбільша різниця відмічається у віковій групі 25-29 років, де на 1000 чоловіків припадає 869 жінок. Стійке чисельне перевищення жіночої статі над чоловічою починається з 33 років і зростає зі збільшенням віку.
У сільській місцевості області статевий дисбаланс більший: тут на 1000 чоловіків припадає 1238 жінок (проти 1192 – у міських поселеннях). Проте чисельна перевага жінок у міських поселеннях розпочинається з 30-річного віку, а у сільській місцевості – з 54 років.
Жительки Чернігівщини – найстарші в Україні. Їх середній вік – 46 років (чоловіків – 39 років). Сільські жінки (51 рік) старші за міських (43 роки).
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні події в області за останню добу 11:02
Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.
Чернігівщина продовжує розширювати міжнародну співпрацю: акцент – на відновленні та довгостроковому розвитку регіону 10:59
Чернігівська область продовжує активно розвивати міжнародне співробітництво, залучаючи партнерів до відновлення, розвитку громад, реалізації інвестиційних та гуманітарних проєктів.
На базі чернігівського училища відкрили інноваційний навчальний хаб автосервісу 09:08
У Чернігівському вищому професійному училищі відкрили сучасний навчальний хаб автосервісу Bosch Junior Academy. Проєкт реалізувало Бельгійське агентство з міжнародного співробітництва Enabel. Його вартість – майже 3,3 мільйона гривень.
Понад 11 тисяч учнів Чернігівщини завершили навчання за оновленою програмою предмета «Захист України» 09:04
У закладах загальної середньої та професійної освіти Чернігівської області завершився перший повний дворічний цикл навчання випускників за оновленою програмою навчального предмета «Захист України».
10 червня: цей день в Україні і світі 08:56
День 1566 Російська агресія - Day 1566 Russian aggression