Військові та юнаки зійшлися в "дуельній" стрільбі
У Чернігові, снайпери 169-го навчального центру Сухопутних військ Збройних Сил України, що в селищі Десна на Чернігівщині, зустрілися з представниками учнівської молоді, переможцями міських змагань зі стрільби з малокаліберної гвинтівки.

Ініціатором заходу виступив Чернігівський міський військовий комісар полковник Володимир Кравчук. Серед співорганізаторів – відділ з питань фізичної культури та спорту Чернігівської міськради, Чернігівське управління освіти та міська організація товариства сприяння обороні України.
В приміщені обласного стрілецького тиру армійці ознайомили юнаків з особливостями підготовки снайперів, продемонстрували спеціальне спорядження.
– Мати хорошу фізичну форму для снайпера надзвичайно важливо, бо вони навчаються в умовах наближених до бойових, – розповів заступник командира навчальної роти підготовки снайперів з виховної роботи старший лейтенант Костянтин Федічев. – Снайпер повинен мати треновані легені, щоб не збивати дихання при пострілі. Напруженість підготовки снайперів, враховуючи особливості їхньої бойової роботи, величезна: долають спеціальну смугу перешкод з підземними тунелями, просуваються непомітно для “ворога”, споруджують укриття, маскуються та готуються до виживання в екстремальних умовах. Так одним з видів занять є “Знаходження на замаскованій позиції у нерухомому стані по кілька годин”, – поділився тонкощами бойової роботи снайперів він.
Зацікавлення у юнаків викликали спеціальні снайперські прилади та маскувальні костюми для різних погодних умов і природних ландшафтів.
Також військові снайпери взяли участь у товариських змаганнях зі стрільби з малокаліберної гвинтівки.
– Кожна команда складала по 5 чоловік. Стрільба проводилася лежачи із пневматичної гвинтівки ТОЗ-8 по мішені на відстані 50 метрів. Вони ж змагалися у швидкій стрільбі, де мішень з’являлася на обмежений час. Найемоційнішою стала “дуельна” стрільба між командами, в якій учасники мали якнайшвидше вразити мішені суперника, – пояснив головний суддя змагань, голова Чернігівської міської організації ТСОУ Петро Татаренко.
Попри те, що пневматична гвинтівка ТОЗ-8 має відкритий приціл та ще відрізняється за вагою від гвинтівки Драгунова, яка знаходиться на озброєнні військових снайперів, вони, “змінивши зброю”, відстріляли досить пристойно. Але ж командну перемогу цього разу святкували школярі Чернігівської загальноосвітньої школи №32.
За результатами змагань переможців в командному та особистому заліках нагороджено кубками, медалями та грамотами.
У свою чергу військовослужбовці запросили команду переможницю до навчального центру. Там хлопці зможуть ближче познайомитися з буднями військових снайперів та випробувати себе у стрільбі з снайперської гвинтівки СГД.
Вадим Мисник
Останні новини Чернігівщини
1–2 липня у Чернігові перевірятимуть систему оповіщення населення — просимо зберігати спокій 17:46
Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Чернігівської міської ради повідомляє
День спільнодії: на Чернігівщині знайомились з психологічними практиками МВС в межах програми «Ти як?» 17:25
У межах Дня спільнодії психологи Національної поліції, ДСНС, Нацгвардії, прикордонного загону поділились можливостями у сфері ментального здоров’я, зокрема представили проєкт «Пункт психологічних практик», спрямований на формування звички піклуватися про психічне здоров’я, зменшення тривожних станів, панічних атак та зняття надмірної психічної напруги в умовах військових дій.
Поліцейські Ніжинщини затримали чоловіка, який скоїв замах на вбивство родички 16:32
Поліцейські встановили, що на ґрунті давнього конфлікту місцевий мешканець вистрілив з рушниці у дружину свого брата. Поранену жінку госпіталізовано.
За матеріалами СБУ 11 років тюрми заочно отримав митрополит УПЦ (МП), який благословив війну рф проти України 16:11
За матеріалами Служби безпеки до 11 років позбавлення волі заочно засуджено підсанкційного митрополита Луганської єпархії УПЦ (МП) Василя Поворознюка, який співпрацює з рашистами на тимчасово захоплених територіях.
“Чернігівські гуляння” — мистецьке спілкування у дворику філармонійного центру 15:41
Традиційні танці, народні пісні посідають чільне місце в українській культурі.