Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 25 жовтня, 14:37:59

Взаємна відповідальність за долю держави

26.02.2013   08:05Агенцiя

Сьогодення постійно змушує суспільство вчитися взаємній відповідальності за долю держави, чесній сплаті за рахунками, відвертому діалогу. Інакше успіхи податківців у виконанні та перевиконанні планових показників можна вважати звичайною статистикою.

З початку року до Державного бюджету податківцями Чернігова зібрано  78,6 млн.грн., місцевий бюджет отримав  - 81,2 млн.грн.

Для забезпечення надходжень до бюджетів необхідно посилити роботу з ліквідації існуючих схем мінімізації  податків та усунути підґрунтя для їх поновлення і трансформації. Потребує активізації погашення податкового боргу, забезпечення сплати до бюджету донарахованих за результатами контрольно - перевірочної роботи коштів.

Резерви зосереджені у розширенні бази оподаткування, анулюванні реєстрації для "мінімізаторів" та "тінізаторів", непідтверджених податкових кредитів, безнадійної заборгованості, аналізі правомочності включення до валових витрат збитків та наведення ладу у сфері страхування.

Податківці міста викривають злочини, пов'язані з функціонуванням так званих "податкових ям" - фіктивних фірм, за участю яких підприємства завищують витратну частину і, відповідно, не платять або сплачують мізерні суми податків до бюджету при мільйонних оборотах.

Також виявляються особи, зареєстровані одночасно директорами (засновниками) декількох підприємств, що декларують великі обороти і мають значні розбіжності між податковими зобов'язаннями і податковим кредитом. Після здійснення протиправних дій, пов'язаних з уникненням від оподаткування у великих розмірах, зазначені платники прагнуть ліквідуватися або визнатися банкрутами без погашення податкового боргу.

Оперативне реагування податкової і порушення кримінальних справ по низці підприємств спровокувало зростання кількості підприємств, які ліквідуються у результаті, як правило, банкрутства. За 2012 р. та січень 2013 р.  вже ліквідовано 109 підприємств, за процедурою банкрутства, списано боргу на суму 65,1 млн.грн.
Небажаючи виконувати перед державою у повному обсязі зобов'язання по сплаті до бюджету податків і зборів, нечисті на руку підприємці вишукують усе більш витончені методи фальсифікації податкової звітності.

Прагнення до взаємодії з платниками на засадах партнерства, без перебільшення, відіграє вирішальну роль. Адже за відсутності порозуміння немає перспектив як у роботі над подальшою модернізацією податкової служби, так і розвитку підприємництва в Україні.


Олександр Марухленко, перший заступник начальника ДПІ у м. Чернігові ДПС
 

Останні новини Чернігівщини

Поліція Новгород-Сіверського району оголосила неповнолітньому про підозру у вбивстві через необережність

Поліція Новгород-Сіверського району оголосила неповнолітньому про підозру у вбивстві через необережність 09:59

Слідчий Новгород-Сіверського районного відділу поліції за процесуального керівництва прокуратури оголосив 17-річному жителю Семенівської територіальної громади про підозру в ненавмисному вбивстві.

Зенітники навчаються вражати повітряні й наземні цілі

Зенітники навчаються вражати повітряні й наземні цілі 09:55

Унікальний мультимедійний комплекс для навчання обслуги зенітної установки ЗУ-23-2 функціонує у 169 навчальному центрі «Десна», що на Чернігівщині.

Залишення в небезпечному для життя стані – підозрюють двох поліцейських на Чернігівщині

Залишення в небезпечному для життя стані – підозрюють двох поліцейських на Чернігівщині 09:50

За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури двом співробітникам управління патрульної поліції в Чернігівській області повідомлено про підозру у завідомому залишенні без допомоги особи, яка перебуває в небезпечному для життя стані, що спричинило її смерть (ч. 3 ст. 135 КК України).

Політична шахівниця № 4:

Політична шахівниця № 4: "адекватний кандидат" від "Рідного дому", питна вода від обласної ради, проблеми з теплом у Ніжині 09:44

Представляємо увазі наших читачів новий випуск проекту «Політична шахівниця», присвяченого ключовим подіям, явищам та тенденціям суспільно-політичного життя Чернігівщини. Даний випуск проекту хронологічно охоплює часові проміжки минулого тижня (18 – 24 жовтня).

Чернігівщина готується до негоди: відбулися командно-штабні навчання

Чернігівщина готується до негоди: відбулися командно-штабні навчання 09:32

Минуло тижня дорожники, надзвичайники та правоохоронці відпрацювали координацію спільних дій в умовах зимової негоди.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини