Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 21 червня, 05:02:55

Імена котів дають уявлення про життя суспільства

24.02.2013   14:39Агенцiя

Виявляється, третина всіх імен кішок - це особисті імена людей, зазвичай застарілі і зараз не часто вживані (Феня, Фрося, Кеша, Тиша). 

Принаймні такі справи у місті Кіров та Кіровській області згідно з дослідженням школяра Льва Чебуніна (м. Кіров), який представив свою роботу на XIII Всеросійських юнацьких читаннях ім. В.І. Вернадського. Близько чверті імен кішок відображають зовнішність (Рижик, Черниш, Пушок) і характер домашнього улюбленця (Бос, Шустрик, Соня). 

Інші мотиви надання імен котам та кішкам пов'язані з враженнями від переглянутих фільмів, мультфільмів, телесеріалів, прочитаних книг (Гарфілд, Маркіз, Степашка), а також із захопленнями господарів (Кеш, Фунтик, Бакс).

Деякі коти і кішки отримують свої клички в спадок: у багатьох селах їм дають клички їх попередників, які жили в цьому ж будинку, а також на ім'я сусідських вихованців. Часто ім’я тварини відображає одночасно і зовнішність, і характер. Наприклад, кличкою Чубайс нагороджують не просто рудих, але і злодійкуватих, важливих або нахабних котів.

Релігійні свята, музичні вподобання, значні події теж впливають на вибір клички кішки. Наприклад, кішка, яка народилася на стику тисячоліть, була названа Міленіум, а кота, купленого на Водохреща, назвали Крістіан. Автор дослідження також відзначає, що майже дві третини кличок кішок складаються з двох складів, 80% включають шиплячі звуки. Це, втім, не дивно, оскільки, як показав багатовіковий досвід спілкування людини з тваринами, останні найкраще реагують на звернені до них слова, що містять як раз свистячі і шиплячі звуки.

Ну і, звичайно, у повсякденному житті клички котів часто зазнають різних змін та перетворень: Фелікс стає Фелікс Едмундович або Філька, Аліса - Лисицею, а, наприклад, Моніка - Моней, що відображає наші багатогранні взаємини з домашніми улюбленцями. Лев Чебунін за своє дослідження був удостоєний Премії Всеросійських юнацьких читань ім. В.І. Вернадського та спеціального Призу журналу "Наука и жизнь".

Останні новини Чернігівщини

20 червня - День Святої Трійці. П’ятидесятниця

20 червня - День Святої Трійці. П’ятидесятниця 07:24

Дух Святий, за обітницею Спасителя, зійшов на апостолів у вигляді вогненних язиків, на знак того, що Він дав апостолам здатність і силу для проповіді Христового вчення всім народам.

20 червня - День медичного працівника

20 червня - День медичного працівника 07:22

День медичного працівника - свято лікарів та пацієнтів Професійне свято, нині Міжнародний День медичного працівника відзначається в третю неділю червня.

20 червня - День батька (День тата)

20 червня - День батька (День тата) 07:20

Ініціатором першого Дня батька виступила жінка Свято День батька відзначають у третю неділю червня.

20 червня - Всесвітній день біженців

20 червня - Всесвітній день біженців 07:18

Протягом багатьох років різні країни та регіони відзначали власні пам’ятні дні й навіть тижні, присвячені біженцям. Одним з найвідоміших вважається День африканських біженців, який відзначається в кількох країнах 20 червня.

АНОНСИ ПОДІЙ